| thealchemist a întrebat:

Ati auzit de Palo Mayombe?
http://www.nytimes.com/2013/08/11/nyregion/crystals-and- persuasion.html
ati avea curaj sa folositi serviciile vindecatorului din articol?
si ce parere aveti cu privire la faptul ca spiritelor la care se inchina le place ginul?

4 răspunsuri:
| Kalla a răspuns:

Spiritele au gusturi bune.

| NameoftheCentury a răspuns:

Dar de cand spiritele pot sa guste?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne, inca un vraci, vindecator, shaman, smecher si oricum care a gasit si el un drum printre fraieri ca aia cu statile din piatra care beau lapte.sant si in crestinism tot felul de facaturi de adunat bani de la fraieri, asta e domnia banului.dar Dumnezeu nu are nevoie de bani, de lapte, de case, el are nevoie ca noi ca creatii ale lui sa ne desavarsim iplinind in noi chipul lui pentru a ne gasi locul si menirea in univers si in vesnicie.

| Dumniezău a răspuns:

Mai bine era un Jack Daniels