| AvalohAlyn a întrebat:

Ati citit cartea "Puterea sperantei" (de Julian Melgosa si Michelson Borges)? Cum este? Te ajuta?

2 răspunsuri:
| Steregoi a răspuns:

Nu.

| Mircea08 a răspuns:

Sunt multe carti de acest gen, dar ele nu se sprijina decat pe imaginatia scriitorului si vechile scrieri orientale din care s-au format si religiile acestora
Singura carte referitoare la modul in care trebuie sa traiesti si care cu adevarat ajuta, este Evanghelia. In rest citeste stiinta, acea stiinta exacta. A strecura in minte o minciuna pe care o crezi ca este un adevar iti poate da peste cap puterea de judecata, puterea de a face diferenta intre rau si bine. Nu exista judecata fara un sistem de valori la care sa se raporteze, iar daca acel sistem este gresit (cuprinde atat valori cat si nonvalori) si judecata va fi gresita