| renee14 a întrebat:

Pot sa beau aghiazma daca am menstruatie?

Răspuns Câştigător
| BOOBZen a răspuns:

Renee14 are dreptate,site-ul asta este pentru intrebari, de toate felurile, tu nu trebuie sa critici pe cineva pentru ca o intrebare este pentru tine mai "lipsita de logica". Omul pune intrebari ca sa afle raspunsul unei intrebari.Eu cred ca stiu care este motivul pentru care a pus aceasta intrebare, probabil fiindca se spune ca nu ai voie sa intri in biserica cand o femeie are menstruatie, si este mai bine sa se asigure inainte.Nu exista intrebari stupide,ca doar intrebarile sunt puse ca sa te lamuresti,nu? Ok acum ca sa-ti raspund la intrebare,cand ai menstruatie nu poti intra in biserica,agheazma nu are nicio treaba cu asta, poti s-o bei oriunde, dar nu in biserica cand ai menstruatie.Eu am aflat asta de la tatal meu, care este preot, deci eu zic ca raspunsul de la un preot in legatura cu religia este cel mai bun

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce treabă are una cu altă?
Trebuie să postești în ziua când bei aghiazmă.
Pa, pa.

| crisiss a răspuns:

Wow! mare e gradina Domnului! faceti misto sau ce ...asta sigur nu e o intrebare de om sanatos ...in primul rand ca o femeie credincioasa n-ar pune intrebari atat de stupide si daca Dumnezeu asa a dat femeia ce tr sa faca sa se abtina pana trece aaaaaaaaaaa? m-ai gandeste si u inainte de a pune intrebari lipsite de logica

| Schnitzel a răspuns:

@Legiuitoarea, nu e adv. Nu poti bea Aghiazma cand ai menstruatie, iar daca e Aghiazma Mica, nu trebuie sa tii posthee hee Surse sigure

mira
| mira a răspuns:

Niciun text biblic nu interzice femeii sa intre in biserica sau sa bea agheazma(asa trebuie scris) cand este la ciclu. Temerea ta este legata de superstitii pe care le propaga femeile cu putina stiinta de carte.

| renee14 explică (pentru crisiss):

Nu trebuie sa ma critici.era pur si simplu o intrebare.stiu ca femeile nu au voie sa intre in biserica sau sa atinga lucruri sfinte atunci cand au ciclu.asa mi s-a spus.si pana la urma daca e o intrebare "lipsita de logica" de ce ai pierdut vremea sa mai raspunzi?

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns (pentru Schnitzel):

Bună.
Și dacă ai fi mireasă și te afli la menstruație, ce faci? Nu mai intri în biserică?
Care sunt sursele tale sigure care interzic așa ceva?
Pa, pa.

| renee14 explică:

Tot ce am cerut este un raspuns scurt si la subiect:da sau nu.nu cred ca am facut un lucru rau prin faptul ca am pus o intrebare.pur si simplu am auzit din mai multe parti lucrul asta si vroiam o alta parere.nu trebuie sa mi se spuna ca nu am stiinta de carte.

| renee14 explică (pentru BOOBZen):

Iti multumesc frumos pentru raspuns si intelegere

Răspuns utilizator avertizat
| Rapplex a răspuns:

Asta-i tati, astia sunt cei ce ma injura pe mine ca sunt ateu.Asa va vreau! Continuati!

| Holocaust a răspuns:

Ce tâmpenie.O să încerc și eu asta. Oare o să-mi sară capul?
Ce naiba?! E doar.apă.Noi suntem oameni și avem un organism.E ceva normal,iar "aghiazma", după mine, e doar "apă de la robinet".Nu cred prostii de-astea.

| Alinaga a răspuns (pentru mira):

Complet de acord

| DorelSudoru a răspuns:

rolling on the floor you made my day

| crisiss a răspuns (pentru crisiss):

Scuza-ma n-am vrut sa te jignesc, i-mi pare rau sicer sper sa ma ierti