| Sjjsiai a întrebat:

Daca de ajunul bobotezei nu am ținut post pot de boboteaza sa beau aghiazma mare?

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vai vai pacatosulelaughing te aghesmuieste gigi becali, păcatosuleeee, stai linistit am glumitr, astea sunt superstitii cu post si cu datini si dogme impovaratoare puse de popi, numai Dumnezeu ne iarta păcatele si ne asculta rugaciunile, popa este si el un om imperfect si pacatos care nu are dreptul sa pună atitea reguli si poveri pe spatele oamenilor, iar de ce ai bea din apa aia sfintita de popă? Stii tu cum a sfintit el apa? Mie mi-ar fi scîrbă sa beau din apa aia asa zis sfîntă ca nu stiu deunde a luat o si in ce recipiente a tinut o mai ales acum in plina pandemie, eu las lui sa o bea el.