| mentholinks a întrebat:

Ce credeti? Mai vine sfarsitul lumii vreodata?

42 răspunsuri:
| acerr a răspuns:

Nu vine!
dar vom muri toti < animale, palnte, oameni, ramane PLANETA GOALA SI SE VA REFACE

| sierra1 a răspuns:

Odată ș'odată, vine, nu te indoi de asta

https://www.scientia.ro/......amant.html

| LupusDei1993 a răspuns:

Vine, dar nu după viziunea unor depravați de logică, moralitate și orice empatie datorată religiei.

| Octavian199 a răspuns:

Da, dar nu cel biblic.

| Octavian199 a răspuns (pentru acerr):

Si daca 'moare' steaua noastra?

| Celcestietot a răspuns:

Vine in curandwinking!

| RAY a răspuns:

Ce penibili sunt cei care asteapta asta, pe bune, in loc sa asteptam sa fie mai bine uni vor asa zis apocalipsa, sf lumi a fost deja scrie in biblie apoi dumnezeu a promis ca numai va distruge pamantul niciodata

| danut a răspuns:

Foarte curand.

| LupusDei1993 a răspuns (pentru danut):

De 1900 de ani trebuia să vină, nu o să fie nicio apocalipsă biblică.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru LupusDei1993):

Ce să faci, creștinii și fanteziile lor...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sigur că vine. Se stinge soarele, dar noi o întidem de aici. Se sfârșește lumea aceasta și începe una nouă. Peste 5 milarde de ani.

| minrest a răspuns:

Dumnezeu nu va mai distruge omenirea niciodata, a spus asta dupa potop, a facut chiar un legamant si a stabilit ca semn curcubeul. Totusi pamantul va inceta sa sustina viata, cand nu va mai primi lumina de la soare, peste cinci miliarde de ani, asta nu inseamna ca Dumnezeu isi calca legamantul, atat a fost prevazut sa dureze de la inceput.

| LupusDei1993 a răspuns (pentru minrest):

Tu mai dai crezare în așa ceva? Biblia oricum e contradictivă, nu mai are rost să justifici nimic.

| mentholinks explică (pentru RAY):

Tu esti penibil, ca te-am intrebat ce crezi iar tu incepi sa jignesti alti oameni care poate au alte credinte.

| Octavian199 a răspuns:

Danut, de cate ori a venit sfarsitul lumii? Daca luam profetiile? rolling on the floor

| Octavian199 a răspuns (pentru RAY):

Astia sunt 'spalati' pe creier.Le place asta cu sfarsitul lumii rolling on the floor

| Octavian199 a răspuns:

Danut, parca ultimul sfarsit al lumii a fost in 2012, nu? Pe ala din 2000 nu o sa il uit in veci, ca bosorogii umblau cu lumanarile in mana pe drum rolling on the floor

| Octavian199 a răspuns:

Minrest, habar nu ai ce e curcubeul rolling on the floorDe ce apare numai dupa ce ploua?rolling on the floor

| Octavian199 a răspuns (pentru LupusDei1993):

Se mai amana, na rolling on the floor

| danut a răspuns (pentru LupusDei1993):

DACA citeai Biblia aflai ca se stia inca de dupa sec1 ca Hristos va veni dupa 2000 de ani, este SCRIS in Biblie dar voi ateii NU puteti intelege asa ca nu are sens sa-ti explic daca Dumnezeu NU ti-a (va) ingaduit sa intelegeti.

| LupusDei1993 a răspuns (pentru danut):

Nu am stabilit deja că biblia e o carte mitologică?
Dacă voi religioșii chiar nu vă potoliți, atunci se vor lua măsuri drastice.

| minrest a răspuns (pentru LupusDei1993):

Daca ma intreaba de sfarsitul lumii in perspectiva apropiata, nu ma intreaba ce zice Biblia despre asta? Nu ti se pare interesant ca toti bigotii si habotnicii, pocaiti sau ortodocsi, se bazeaza pe Biblie pentru previziunile cultului lor apocaliptic, iar in Biblie scrie contrariul?

| LupusDei1993 a răspuns (pentru minrest):

Ei adaugă orice din bucă, și citesc printre rânduri numai ca să se apropie de ceea ce le convine lor.

| danut a răspuns (pentru LupusDei1993):

Biblia NU esteo carte mitologica ci foarte reeala dar tu nu poti ajunge la intelegere a Ei.

| LupusDei1993 a răspuns (pentru danut):

Ba am ajuns, sunt la vârsta în care îmi dau seama că nu există șerpi sau măgari vorbitori, magie și "spirite".

| RAY a răspuns (pentru mentholinks):

De ce nu va sinucideti? de ce mergeti la medic?

| RAY a răspuns:

Acum 49 minute | danut a răspuns (pentru LupusDei1993):
Biblia NU esteo carte mitologica ci foarte reeala dar tu nu poti ajunge la intelegere a Ei.

doar voi adventisti reusiti wow

| RAY a răspuns:

Cum 3 ore | danut a răspuns (pentru LupusDei1993):
DACA citeai Biblia aflai ca se stia inca de dupa sec1 ca Hristos va veni dupa 2000 de ani, este SCRIS in Biblie dar voi ateii NU puteti intelege asa ca nu are sens sa-ti explic daca Dumnezeu NU ti-a (va) ingaduit sa intelegeti.

unde scrie in vt ca mesia va veni de doua ori sa stiu si eu, pavel a spus ca mesia cel asteptat de evrei nu a venit inca, cica voi atei, doar atei oare, nici macar poporul lui nu a crezut ca e mesia

| RAY a răspuns (pentru LupusDei1993):

O carte interpretata doar de crestini in 6000 de feluri

| Dandinelle a răspuns:

Mi se pare ca nu esti prea specific. Sfarsitul carei lumi mai exact?
Metaforic vorbind, lumea mea se termina in fiecare seara cand ma duc la somn si incepe cand ma trezesc. Cand o sa mor o sa ma duc in alta lume.
Daca te referi la pamant? Inca mai vedem ramasitele acelui asteroid care a distrus dinozaurii si un sfert din atmosfera. Si s-a dovedit stintific ca asta ar fi un fenomen ciclic (exact ca orice altceva in lumea asta) deci Pamantul poate fi lovit de un asteroid asa mare. In fiecare an ratam "ocazia". Daca e altceva poate fi chiar o explozie solara care sa ne radieze pe toti si pa.
Dar pana la urma cred ca cel mai important este sa-ti traiesti viata cat mai bine si sa nu te ingrijorezi de moarte. Aia e singura de care stim ca oricum o sa o avem fiecare la un moment-dat