| Alice567 a întrebat:

Buna
deci eu sunt rockerita.
ascult rock un pic cam satanist, adica cu mesaje puutin cam sataniste.
am fost acasa la o prietena si mama ei mi-a spus ca este pacat sa asculti rock asa, cu mesaje despre moarte.nu mai vreau sa nu mai ascult muzica asta, sa ma reorientez pe muzica rock frumoasa, metalica, guns'n roses, nirvana si astea. chiar daca si astea imi plac nu stiu, parca ma atrage mai mult muzica aceea cu mesaje cu moarte, si e un pic mai frumoasa dupa mine.
oare cum pot renunta la asta? adica nu vreau sa fac pacate sau sa devin emo, lucru pe care multi colegi mi-l spun: ca sunt emo pentru ca ma dau pe skate, cica imi tin parul in ochi si ascult rock.chiar nu vreau sa devin ca cele dim imaginile de pe google. vreau sa fiu "normala" pentru ca eu mai am si 10 ani.
va rog ajutati-ma si supneti-mi ce este bine pentru ca nu vreau sa fac pacatesad
mersi anticipat, nu radeti va rog.

Răspuns Câştigător
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Treiesteti copilaria, nu'i baga in seama pe cre(s)tinii obsedati sa se roage la big boss pentru a ajunge in rai.

P.S: poate iti distruc visele, dar, Dumnezeu si Satan nu exista, sunt imaginari.

40 răspunsuri:
| rOckx3 a răspuns:

# nu e niciun pacat sweet;]ascult rock tot de la 10 ani;;] nu e nicio problema stai linistita ceilalti sunt doar niste oameni futu¬i care n`au ce face;;] nu esti emoo stai linistita emo = rock este o diferenta mare! Daca vrei sa iti explic rockul gen subgenurile rockului etcc da`mi id`u tau

| scheisse a răspuns:

Nu trebuie sa renunti la muzica care iti place. Eu ascult guns'n roses, nirvana si altele, dar si Krypt cateodata.Si mie imi spuneau colegii ca sunt emo si imi tai venele doar fiindca ma imbracam in negru si ascult muzica rock.Nu te lua dupa ce zice lumea!happy

| militaru_5971 a răspuns:

Faci pacat ca asculti o muzica care-ti place? laughing ai face mai mare pacatu daca ai asculta manele ca devii analfabeta.laughing daca nu devii depresa ascultand muzica si din contra te face sa te simti bine... tine-o tot asa

| kronopy a răspuns:

Si Dumnezeu asculta rock cu mesaje sataniste asa ca nu ai de ce sa iti faci griji. Nu conteaza ce spun altii, ei rand de tine fiindca se simt patetic. Nu iti distruge viata cu amagiri precum pacatele. Asculti muzica nu il injuri pe Dumnezeu. Astea sunt idei preconcepute. Pana la urma cand te uiti la un film cu impuscaturi nu impusti pe nimeni. La fel e si cu muzica, asculta ce iti place nu nu asculta parerile altora.

Si referitor la treaba cu "traduse invers au mesaje sataniste" ei bine de fapt ascultate invers au mesaje sataniste. Insa nu iti face griji, asta se aplica la orice gen de muzica, mai ales la pop, o multime de artisiti fac asta (Eminem, Rihana, Justin B., Selena Gomez, Hana Montana, Jay Z, Katty P., Madonna, Lady Gaga, etc), pentru ca in pricipiu toti sunt satanisti, si pentru a ajunge aici si-au f=vandut sufletele diavolului. Cauta si tu pe youtube le zice Mesaje Subliminale. Dar nu iti face griji daca asculti, asta nu te face si pe tine satanista. laughing

| Alice567 explică:

Am uitat sa spun ca mama colegei aleia a zis ca unele melodii roc, traduse invers au mesaje sataniste x(