| eu_stie_tot a întrebat:

Ce fel de muzica ascultati in general? Rock? Daca da ce fel? Rap? Manele? Pop? Eu ascult rock de genu Metallica, Nirvana dar si queen, guns&roses, Red Hot Chili Pepper, Vama Veche, Vita de vie. Si in ultima vreme ascult si indie si britpop. Si app de asta care e diferenta intre rap si hip hop ca nu le am cu astealaughing?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi eu asck avril lavigne; sum41; paramore si vama veche. nu am un tip de rock pe care sal asck.asck din fiecare

14 răspunsuri:
| Leea1234 a răspuns:

Ascult..."de toate"!
ma refer ca ascult cate putin din toate genurile muzicale!
imi place sa ascult si muzica populara, in special cea din zona moldovei, si manele...atunci cand e cazul!
si acum mai nou...imi place muzica indiana...superba
uite un exemplu:

http://www.youtube.com/watch?v=cBL3bTStwM8

| ViVi a răspuns:

Pop michael jackson happy si un pic de rock manele le urasc laughing scuze pentru cei care asculta

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

În special rock şi hip-hop. Momentan ascult Veritasaga. Din hip-hop ascult nimeni altu, veritasaga, guess who, spike, bitza, ombladon etc şi rock piese mai lente... în cea mai mare a timpului... Şi mai puţin când mă dau pe role. Consider că merge foarte bine muzica punk cu rolele: Good Charlotte, sum 41, blink 182

| thehope a răspuns:

Ascult in general rock, metal, goth big grin gen metallica, nightwish, within temptation, sirenia, sonata arctica si multe altele happy

| albastrel a răspuns:

Ascult toate genurile de muzica... de la manele la clasica.de ex acum ascult popularahee heebig grin

| Mihaic93 a răspuns:

Ascult toate genurile in afara de MANELE(nu le suport)

| VladRO a răspuns:

Eu ascult doar House & Dance, this rullz

| Simona_8441 a răspuns:

Yo asc pop si rock
rock:metro station metalica linkin parca evanescence avril lavigne
pop:miley cyurs ashley tisdale taylor swift

| zirix a răspuns:

Lucya, nu inteleg cum cineva care asculta Metallica asculta si Miley Cyrusstraight face Pur si simplu se excludstraight face

Eu ascult Twisted Sister, Bon Jovi, Aerosmith, Def Leppard, Coldplay.

| Iuliss a răspuns:

Api.si eu ascult metallica ac/dc in general rock...aia interesati de rock... buzz id:iulitza_iulica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Rap is something you do, hip hop is something you live
"Well, well, today hip-hop, we are advocating that hip-hop is not,
just a music, it is an attitude, it is an awareness, it is a way
to view the world. So rap music, is something we do, but HIP-HOP,
is something we live. And we look at hip-hop, in it's 9 elements;
which is breaking, emceeing, graffiti art, deejaying, beatboxing,
street fashion, street language, street knowledge, and street
entrepenurialism - trade and business. And uhh, that's where y'know
that's the hip-hop that we're about.
- KRS ONE - the hip hop teacha'

big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Cultura_hip_hop
Pt. chestia cu rap& hip-hop
in rest ascult rap(in majoritatea timpului)si rock(metal classic de genu metalica)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rap-ul e un pic mai melodic si mai vechi de cat hip hop-ul, dar nici una NU e muzica!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sall.pai metallica este thrash metal_speed metal), iar nirvana este grungebig grin. mie"mi plk ft multe banduri de gen slayer, iron maiden, bullet for my valentine si multe altelebig grin. Iar in legatura cu "diferenta intre rap si hip hop este urmatoarea":
Rap = gen muzical in care versurile sunt livrate la modul recitativ pe un fond instrumental mai mult sau mai putin elevat, mai mult sau mai putin accesibil (avem de'a face cu o gramada de subgenuri - jazz hiphop, abstract hiphop, old school, trip-hop, hard core, gangsta, dirty south, etc.) Ultimele doua subgenuri se regasesc mai mult in mainstream (rap comercial).
Hip-Hop = cultura care'si are radacinile la sfarsitul anilor 70 si care e formata din 4 elemente: DJing, MCing, Graffiti, Break Dance. Primele doua elemente alcatuiesc MUZICA RAP. Mai exact MUZICA RAP este inclusa in CULTURA HIP-HOP si prin generalizare sau abuz de limbaj mai este denumita si MUZICA HIP-HOP. Nu exista absolut nici o diferentiere intre hiphop si rap, muzical vorbind.