| Alice567 a întrebat:

Buna
deci eu sunt rockerita.
ascult rock un pic cam satanist, adica cu mesaje puutin cam sataniste.
am fost acasa la o prietena si mama ei mi-a spus ca este pacat sa asculti rock asa, cu mesaje despre moarte.nu mai vreau sa nu mai ascult muzica asta, sa ma reorientez pe muzica rock frumoasa, metalica, guns'n roses, nirvana si astea. chiar daca si astea imi plac nu stiu, parca ma atrage mai mult muzica aceea cu mesaje cu moarte, si e un pic mai frumoasa dupa mine.
oare cum pot renunta la asta? adica nu vreau sa fac pacate sau sa devin emo, lucru pe care multi colegi mi-l spun: ca sunt emo pentru ca ma dau pe skate, cica imi tin parul in ochi si ascult rock.chiar nu vreau sa devin ca cele dim imaginile de pe google. vreau sa fiu "normala" pentru ca eu mai am si 10 ani.
va rog ajutati-ma si supneti-mi ce este bine pentru ca nu vreau sa fac pacatesad
mersi anticipat, nu radeti va rog.

Răspuns Câştigător
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Treiesteti copilaria, nu'i baga in seama pe cre(s)tinii obsedati sa se roage la big boss pentru a ajunge in rai.

P.S: poate iti distruc visele, dar, Dumnezeu si Satan nu exista, sunt imaginari.

40 răspunsuri:
| LetsPutASmileOnYourFace a răspuns:

As vrea sa corectez raspunsul castigator. Nu e " copilaria " sa fi ROKER [ " roker se spune si la sexul M si la F ] A asculta muzica Rock este deja o traditie... daca ma intelegi. Cand asculti aceasta muzica trebuie sa simti ca corpul tau se cutremura ca esti " Crazy " E ceva special... In orice caz Rock cu Satanismul nu e tot una! Sunt mai multe tipuri de Rock, sunt mai multe tipuri de Satanism. Lumea le pune in aceeasi categorie pentru ca Satanismul e galagios si seamana cu rockul asta mai modern. Mama mea a fost Roker 16 ani. Eu sunt de 4 ani. Nu baga lumea in seama cand spun sa nu mai asculti aceasta muzica! Este ceva ce le va deschide mintea multor oameni in viitor.

| rOckx3 a răspuns:

# nu e niciun pacat sweet;]ascult rock tot de la 10 ani;;] nu e nicio problema stai linistita ceilalti sunt doar niste oameni futu¬i care n`au ce face;;] nu esti emoo stai linistita emo = rock este o diferenta mare! Daca vrei sa iti explic rockul gen subgenurile rockului etcc da`mi id`u tau

| Ayumha a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Ai perfecta dreptate... laughing pe mine zilnic ma fac colegii satanista pentru ca ascult muzica rock. Ascultam o data Behemoth si mi-a scos un cocalar imputit castile si s-a auzit in clasa... si de atunci toti: satanistaaa satanista.laughing Personal cred ca ei nu stiu ce inseamna sa fi satanist.ei daca te vad si cu o freza mai ciudata te fac satanist/a

| militaru_5971 a răspuns:

Faci pacat ca asculti o muzica care-ti place? laughing ai face mai mare pacatu daca ai asculta manele ca devii analfabeta.laughing daca nu devii depresa ascultand muzica si din contra te face sa te simti bine... tine-o tot asa

| militaru_5971 a răspuns (pentru virusxxx112):

Cel mai cretin raspuns pe care l-am auzit...lasa fata sa isi traiasca viata asa cum ii place ei ..nu cum va place voua alora care va credeti "normali" ..cred ca tu eesti mai anormal decat ea..majoranta nu face regulile ca in politica.

| militaru_5971 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai sa ne cacam pe noi cu copii nostri ..numai ai vostrii sunt cei mai frumosi si cei mai destepti... voi astia care va credeti normali suntteti mai nefericiti in viata decat aia care chiar fac ceea ce vor din viata lor nefiind manipulati de nimeni (religie) ...vai de visele voastre ascunse.

| Чернобыль a răspuns:

Eu am 11 ani.Si colegii mei nici nu stiu ca ascult Rock.Si nici nu vor sti!

| sandra1966 a răspuns (pentru Mişaaa):

Si eu, frate nu gasesti multe persoane care sa gandeasca, ca tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Ești ateu?

| Anonimă1666 a răspuns (pentru heyromania):

A asculta rock sau a fi rocker nu inseamna sa fi emo.