| Hyora a întrebat:

Exista Dumnezeu? Va rog argumente pro si contrabatting eyelashes
FUNDA

Răspuns Câştigător
| Anonimaa77 a răspuns:

Normal ca exista! Cei care INCA nu cred ca exista dupa ce vor muri vor crede. Daca Dumnezeu nu exista atunci cine a creat omul si tot universul? Atunci de ce s-a scris Biblia?

47 răspunsuri:
| KittyEyes a răspuns:

Evident ca exista! Ca daca nu ar fi existat, cine crezi ca ar fi facut universul, cine crezi ca ar fi facut omul?

| Thunderstruck a răspuns (pentru KittyEyes):

Ahh, ignoranta asta...sad Ai vreo dovada ca prietenul tau imaginar a facut Universul sau omul?

| KittyEyes a răspuns (pentru Thunderstruck):

1. Nu am prieteni imaginari.
2. Eu traiesc in realitate.

| Hyora explică (pentru KittyEyes):

Nu ma intelege gresit eu cred in dumnezeu, dar mi s-a dat o tema in care trebuie sa dovedesc acest fapt

| Thunderstruck a răspuns (pentru KittyEyes):

1.Aa, deci nu crezi in Dumnezeu, primul raspuns mi-a dat de inteles ca tu crezi.
2.Ce-i aia realitate?

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru KittyEyes):

Tu consideri asta un argument valid? pai demonstreaza, si te rog fizic, cum a creat dumnezeu universul.

| Hyora explică (pentru Thunderstruck):

Da am eu, einstein tongue

| Thunderstruck a răspuns (pentru Hyora):

Mi le prezinti si mie?

| Hyora explică (pentru Thunderstruck):

Mai intai te intreb cum s-a format universul sau cine la format.

| Thunderstruck a răspuns:

Daca exista un Creator, acesta ori este incredibil de stupid, ori rau, malefic etc. Pamantul este o planeta foarte fragila la capitolul "sustinerea vietii pe baza de carbon". Sunt locuri pe Pamant unde pur si simplu nu se poate trai, principala sursa de lumina si caldura poate provoca (,) cancer, doar 2% din totalul de apa e dulce, dar majoritatea aflata sub forma de gheata.Un creator cu o inteligenta infinita, zic eu, ar putea ceva mai bun.

| Thunderstruck a răspuns (pentru Hyora):

De ce ma intrebi? Ce legatura are? Iti pot raspunde, cu o ignoranta, ca Universul n-are un inceput, exact ca zeul tau.N-o sa ma complic mai mult.N-are rost intrebarea ta, si nu merita un raspuns mai serios, documentat etc.Acum imi arati dovezi?

| Hyora explică (pentru Thunderstruck):

Iti dau dreptate in privinta unui lucru..ca nu a fost pre inspirat creand un zemzec ca tine...el a facut ceva bun, a creat pamantul, dar oamenii l-au poluat... dddddddaaaaaaaa, si in plus de ce ar fi malefic si rau. Daca era asa tu nici nu existai.

| HueyFreeman a răspuns:

Pro existenta: Nu exista argumente.
Contra existenta: Nu exista argumente pro.

| Hyora explică (pentru HueyFreeman):

Ce haios
hee hee

| andreiush25 a răspuns (pentru Thunderstruck):

Ce tot te zbati frate cu copii de 12 ani? Au invatat si ei lectie noua la religie si acum se dau drept teologi intelepti...

| Thunderstruck a răspuns (pentru Hyora):

Tu gandesti inainte sa vorbesti? Ma, cati ani ai? Tu nu intelegi ca doar 2% din apa e dulce? Cu ce au influentat oamenii astia? Ce vina au oamenii ca razele UV provoaca (,) cancer? Nu te inteleg..Sa luam un caz simplu.Ai un animal, pentru el tu esti Dumnezeu, ai putere sa-i faci orice.Il pui intr-o cusca murdara, fara apa, mancare putina etc, cand tu ai posibilitatea sa-l pui intr-o cusca noua, curata, plina de mancare si apa.Nu inseamna ca esti ori proasta, ori rea? Nici nu stiu de ce vorbesc cu oameni ca tine, imi fac nervi degeaba.

| andreiush25 a răspuns:

Tu de ce mai pui intrebarea daca tot pe a ta ti-o sustii? E stupid.

| Thunderstruck a răspuns (pentru andreiush25):

Ii cer de 3 raspunsuri sa-mi prezinte argumentele si...acum iar o sa vina cu un raspuns de genul celui anterior.

| Hyora explică (pentru andreiush25):

1. n-am 12 ani
2.nu fac religie

| Hyora explică (pentru Thunderstruck):

N-ai sa intelegi niciodata ...ateii tot atei raman

| Thunderstruck a răspuns (pentru Hyora):

Clar, raspunsurile tale sunt din ce in ce mai proaste.In primul rand, la nastere esti ateu, si majoritatea capata o religie, desigur, indoctrinati de parinti.Si afirmatia asta, tot una falsa este, la fel ca majoritatea pe care le-ai facut pana acum.

| mary4048 a răspuns:

Subiectul este atat de vast, incat spatiul de aici este insuficient.Citeste totusi Istoria religiilor de Mircea Eliade, poate te lamuresti cum sta treaba.Asta daca bineinteles vrei si nu ai pus intrebarea doar ca sa te afli in treaba!

| M25M a răspuns:

Daca ti s-a dat o tema in care trebuie sa dovedesti existenta lui Dumnezeu de ce ceri argumente contra, ca apoi sa te inflamezi cand "ateii nesuferiti" vin cu argumentele lor?!?

| BlackSulphur a răspuns (pentru HueyFreeman):

That was easy.

| andreiush25 a răspuns (pentru Hyora):

Iep si crestini tot oi raman

| xxxSecretDiscretxxx a răspuns:

Da exista Dumnezeu de asta a venit Iisus Hristos pe Pamant pentru Mantoirea noastra cat si pentru a nu mai pacatui.De asemenea facusi si diferite marete minuni...Cei care nu cred sa se apuce sa citeasca biblia apoi sa cometeze din nou la intrebare.

| xxxSecretDiscretxxx a răspuns:

App toate rautatile care se intampla sunt din cauza pacatelor noastre

| xxxSecretDiscretxxx a răspuns:

Apropo toate rautatile care se intampla sunt din cauza pacatelor noastre

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista ma, exista.pe cuvantul meu.nu te mint ca nu-mi da voie Domnul.argumente? da cuvantul meu nu e de ajuns? atunci ia cuvantul Domnului {biblia}. nici el nu minte.

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru xxxSecretDiscretxxx):

Tu vorbesti serios? da dc generalizezi? dc trebuie sa plateasca toti pentru pacatele catorva? Romania e o tara crestina plina de fanatici, in tarile nordice predomina ateii. Romania o duce mult mai rau. rautati din cauza noastra? mai gandeste inainte sa vorbesti