| Maria1456787 a întrebat:

Buna ziua as dori sa pun o intrebare
Eu si un baiat ne-am indragostit acum 3 ani si anul acesta patintii mei au avut nunta de argint iar parintii lui s-au pus nasi pentru ca cei care i-ai cununat prima data si care ne-au botezat pe noi nu au mai vrut si fratii mei au nunta la anul si vor sa ii cunune ei iar noi doi vrem de asemenea sa ne casatorim peste doi ani exista vreun impediment in calea acestei casatorii?

4 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Nu sunteti rude de sange, deci nu.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista nici un impediment, voi nu sunteti nici un fel de rude, nici macar prin alianta.

| Mircea08 a răspuns:

Din punctul de vedere al invataturii crestine (Evanghelia lui Iisus) nu exista nasi nici la botez nici la cununie. Treaba cu nasii este doar un obicei, fara nici un fel de importanta
Sfatul meu este sa citesti Evanghelia, cu scopul de a o INTELEGE. Numai asa o sa stii ce ai de facut in viata. Daca intrebi pe altii, fiecare iti va da un raspuns din dogma lor religioasa care de regula este foarte diferita de invatatura lui Iisus. Si nu uita - crestinii au un singur invatator (pe Iisus) si o singura invatatura (Evanghelia - Noul Testament).

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.