| Esperança a întrebat:

Ca si crestini, ce prioritate ar trebui sa avem in viata noastra?

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Draga mea mai intai iti urez,, La Multi Ani,, si te felicit pentru ca esti un indicator catre cer.,,,, Un cuvânt spune Domnul, şi femeile aducătoare de veşti bune sunt o mare oştire,,.
Prioritatea mea numarul unu este Dumnezeu. Vreau sa fac voia Lui in fiecare zi si sa fiu o binecuvantare pentru cei din jurul meu.La fel iti doresc si tie.

36 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Sa nu mai incercati sa indoctrinati oamenii, si sa nu mai dati sute de cruci cand vedeti un om rational si necredincios, si sa reveniti putin la normal.

| Esperança explică (pentru Woodenpints91):

Tocmai de aceea intrebarea mea era adresata crestinilor!
Ca voi v-ati oferit sa raspundeti asta e partea 2-a, dar eu am specificat clar si raspicat "Ca si crestini" tocmai ca sa evit primirea raspunsurilor nefolositoare!

| Esperança explică (pentru Dumnezău):

"Om rational" sa nu spui ca tocmai despre tine este vorba?

| Dumnezău a răspuns (pentru Esperança):

Stii ce a zis Hemingway, nu? Ma consider un om rational, necrezand in amicul barbos si transcedent de pe norisor.

| Esperança explică (pentru Dumnezău):

Nici eu nu cred in nici un barbos, stai linistit.
Te inteleg, fiind om ai mintea limitata si atunci ti-l imaginezi pe Dumnezeu ca pe un om.
Dar cu cine se poate asemana Dumnezeu? Cu nimeni!

| Dumnezău a răspuns (pentru Esperança):

Girl,please."Sa facem om dupa chipul si asemanarea Noastra". Tocmai cartea pe care tu si altii o idolatrizati, il infatiseaza pe Dumnezeu ca om.Sau te-ai facut deista mai nou? Dumnezeu,intr-adevar,nu se poate asemana cu nimeni, chiar daca este un personaj inexistent, e rautatea si ipocrizia intruchipata.