| nicucostea855 a întrebat:

"Ca soldat bun+ al lui Cristos Isus, fii gata să suferi răul.+ 4 Niciun om care slujește ca soldat nu se implică* în afaceri* dacă vrea să-i fie plăcut celui care l-a înrolat ca soldat. "- 2 Timotei 2:3, 4.

Asta inseamna ca un crestin nu e bine sa-si infiinteze o firma, o afacere, sa fie patron de firma?

31 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns (pentru Panamax):

happy Mulțumesc de urare!
Îmi pare rău pentru intoleranta ta la lactoza. Nu știu cum ar fi pentru mine dacă as avea-o, tinind cont de cit lapte sau lactate consum.