| Alejandra4785 a întrebat:

Cand pot sa ma mai spovedesc?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ProAdvice a răspuns:

Cand vrei tu, dar ca trebuie sa ti 3 zile post inainte de fiecare data.

| DaYannaDG a răspuns:

Cand vrei! Du-te la biserca si spune-ti pacatele in fata preotului si gata.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Nu e oare mai usor sa te rogi pentru iertare decat sa mergi sa te spovedesti?
Roaga-te mai bine,dar trebuie sa iti para rau pentru pacate.

Uite : La spovedit poti mergi si spui ca ai batut pe cineva,ca te-ai imbatat, ca ai mintit. Turui pacatele acolo ca pe poezii si nici ca iti pasa, crezi ca se iarta asa, una-doua.
In timp ce la rugaciune vorbesti cu Dumnezeu si ii ceri iertare, cu parere de rau.Te vei simti mai eliberata.

De fapt nici nu stiu daca se iarta pacatele la spovedit daca nu iti pare rau pentru ele.

O zi buna. happy

| AvalohAlyn a răspuns:

Te poti spovedi oricand.In general majoritatea crestinilor ortodocsi se spovedesc de 4 ori pe an, in posturile cele mai importante.Dar nu este o regula. Spoveditul sau marturisitul poate avea loc in fiecare saptamana in functie de programul Bisericii.De obicei exista un program pentru marturisit.
Iti recomand sa citesti cartea Leacul Uitat, e foarte buna si frumoasa cartea si iti va deschide sufletul spre pocainta pe care vad ca vrei sa o faci.Doamne ajuta, numai bine!

Răspuns utilizator avertizat
| danay72 a răspuns:

Oricand poti sa-i spui lui Dumnezeu ce simti si sa-ti ceri iertare pentru greseli.La El nu ne trebuie programare.