| anonim_4396 a întrebat:

Care e cel mai mare păcat pe care l-ați comis?

32 răspunsuri:
| sanboss a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Cand vine cineva pe lume nu are de ales, viata este un cadou frumos din partea lui Dzeu. In schimb iti da de ales pentru viata de dincolo, si iti pune inainte binele si raul viata si moartea, sfatul lui Dumnezeu este sa alegi viata si binele...

| sanboss a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Constiinta este mijlocul de comunicare intre om si Dumnzeu. Ce intrebare prosteasca de ce musca traieste asa de putin : Dumnzeu a hotarat margini hotarelor, a hotarat si cat sa fie viata pe paman, tot ce este pe pamantul acesta este trecator.

Singurul lucru care ramane in veci este sufletul tau, in functie de alegere acolo til vei duce.

Deci de ce o musca traieste 5sec sa dam exmp si o vaca 5ani... pentru ca asa a hotarat Dumnzeu, cine sunt eu sa ma judec cu DUMNZEU si sa ii pun asemenea intrebari fara rost.

RASPUNS : DUMNZEU FACE CE VREA, CUM VREA SI CAND VREA. CE SUNT EU SI CINE SUNT EU SA VIN CU INTREBARI FARA SENS... DE CE MUSCA TRAIESTE NUMAI ATAT laughing cere intelepciune si Domnul iti va da