| anonim_4396 a întrebat:

Care e cel mai mare păcat pe care l-ați comis?

32 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar esti preot sa ne spovedim? happy

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Mi-am făcut joint dintr-o foaie de Biblie laughing.

| oz_1736 a răspuns:

Vrei sa ma bagi la puscarie.
Mi-ai adus aminte de o smecherie politista veche de vreo cativa ani. Anunt: O minora de 16 ani cu Sida a stat toata vara pe plajele din Constanta si a facut sex cu mai multi barbati. Cei care se stiu, ii rugam sa faca testul pentru a preveni alte complicatii happy happy

| sanboss a răspuns:

Pacatele pot fi de 2 feluri|: COMITERE - OMITERE...
Dzeu nu masoara sau cantareste pacatele, oricare ar fi el te duce in iad daca nu ai acceptat jertfa Dl Isus.
CONDITIE |: Dupa ce ai fost iertat spunea Isus in unele cazuri " du-te si numai pacatui "

Răspuns utilizator avertizat
| Mihai45665445676 a răspuns:

Mi-am dat drumul pe sfânta cruce și după ce am borât am zis, aaaa isus ți-am dat la cioc, si la urmă am dat cu limba pe cruce și am lins tot ce-am dat din mine pe ea.

| sanboss a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Reacurvia, curvia, necurăţia, desfrânarea, 20 închinarea la idoli, vrăjitoria, vrăjbile, certurile, zavistiile, mâniile, neînţelegerile, dezbinările, certurile de partide, 21 pizmele, uciderile, beţiile, îmbuibările şi alte lucruri asemănătoare cu acestea.

Căci oamenii vor fi iubitori de sine*, iubitori de bani**, lăudăroşi†, trufaşi††, hulitori*†, neascultători de părinţi†*, nemulţumitori, fără evlavie, fără* dragoste firească, neînduplecaţi, clevetitori**, neînfrânaţi†, neîmblânziţi, neiubitori de bine, vânzători*, obraznici, îngâmfaţi, iubitori** mai mult de plăceri decât iubitori de Dumnezeu,

DACA NU TE REGASESTI INSEAMNA CA ESTI UN SUPER-SFANT, SI LOCUL SFINTILOR STA PE PERETELE BISERICI ORTODOXE

| sanboss a răspuns (pentru Mihai45665445676):

Amice tu inca mai poti fi iertat, daca Isus a raspuns cu iubire omeniri tu de ce esti atata de destept si raspunzi cu atata ipocrizie, nebunie, scarba,,,, Isus pe care il batjocoresti tu a spus printre ultimele cuvinte TATA IARTA-I CA NU STIU CE FAC... vad ca se implineste versetul acesta cu tine. nu sti ce spui

Răspuns utilizator avertizat
| sanboss a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

1#Si david, si moise au comis acest pacat. Acest pacat a avut consecintele lui |( Sa nu te puna dracu sa crezi ca Dzeu ii aplauda in timp ce ei savarseau nelegiuire )

Avand in vedere ca erau sub lege, trebuiau sa fie pedepsiti dupa lege sau sa aduca jertfe dupa lege |( nu intru in detalii ca e prea mult|).

2# Politistul de acuza de furt, Dzeu te acuza de pacat

3# Nu doar acelea sunt pacate, lista poate continua, - dar presupun ca e de ajuns ca sa iti raspund la ceea ce ai scris ca nu ai pacat si sigur te regasesti in cele mentionate mai sus.
CINE ZICE CA NU ARE PACAT, ESTE UN MINCINOS, SI ADEVARUL NU LOCUIESTE IN EL.

TATAL MINCIUNI STI CINE ESTE - SATANA

Răspuns utilizator avertizat
| sanboss a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Slab argument si nefolositor... Legea din EXOD 20 aduce la cunostinta pacatul, deci pana in exod nu aveau o lege si fara o lege nu am fi stiut ce este pacatul.

Legea identifica pacatul, deci pacatul exista cu sau fara lege dar LEGEA TE FACE CONSTIENT DE EL... priceput?

| Algo098 a răspuns:

Am speriat degeaba un caine care mergea pasnic. Eu am vrut sa testez un generator de ultrasunete si s-a speriat cainele degeaba si a luat-o la fuga si zic n-am facut treaba buna, deci il consider un pacat, ca eu nu aveam nimic cu caniele si nici el cu mine happy

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns:

Defineste pacatul

| sanboss a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Orice pacat are consecintele lui, si consecinta eterna a pacatului este iazul de foc

| sanboss a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ca vrei ca nu, dupa moarte o sa stii, si cum iti asterni de aici asa vei dormi dupa moarte

Răspuns utilizator avertizat
| sanboss a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Si Adam a dat vina pe femeie, apoi pe Dzeu. dar saracu de el, el era sfantu. Deci omu totodeauna va incerca sa caute scuze si sa arunce vina asupra altora.

Ia exemplu lui Iov si vei vedea ce fel de caracter ar trebui sa ai si sa am

Răspuns utilizator avertizat
| sanboss a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Isus Hrists, pentru ca judecata a fost data fiului... dar de ce te baga in iad?
IOAN 14:15 : Daca ma iubii veti pazi poruncile mele... ( mi-ar trebui vreo 2h sa discutam pe tema acestui subiect ).
Dar din cate observi is cateva conditi de indeplinit, pentru cei care s-au nascut din nou si au primit mantuirea

| sanboss a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

E foarte simplu, pentru ca Dzeu ti-a dat dreptul sa ai propria vointa.
Probabil cand ai fost mic ai avut masinuta pe telecomanda, tu o dirijai cum vroiai... ee Dzeu nu a vrut ca omul sa fie dirijat ci i-a dat dreptul sa aleaga ( liber albitru )

Dumnezeu la avertitzat si i-a dat porunca, deci alegerea de a asculta tine de hotararea omului.

Răspuns utilizator avertizat