| Babajager a întrebat:

Care este perioada de garanție a unei slujbe de spovedanie?

7 răspunsuri:
| Mircea08 a răspuns:

Preotul nu da garantie pentru nimic din ceea ce face

| CinevaAnonimă a răspuns:

Adică odată la cât timp te poți spovedi sau cât durează spovedania? Sau ce ai în vedere?

| Babajager explică (pentru CinevaAnonimă):

Mă interesează să aflu când trebuie repetată spovedania. Mă duc la spovedanie doar atunci când simt eu că trebuie sau se face la o anumită perioadă de timp? Nu vorbesc aici despre spovedania dinaintea sărbătorilor.

| CinevaAnonimă a răspuns (pentru Babajager):

Când ai ceva pe suflet. După regulă, e bine odată la 40 de zile, dar e ok cel puțin în cele 4 posturi de peste an.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu există așa ceva.
După ce te spovedești și impărtășești, vei comite din nou păcate. Nu te poți spovedi zilnic. Astfel la un interval regulat, ales de tine, dat nu toată ziua bună ziua, poți cere din nou să te spovedești.

| DoctorWh0 a răspuns:

Da ce spovedania este un serviciu gratuit dat de catre Biserica care are certificat de garantie? Tu asa crezi? Ca dupa ce te spovedesti, poti sa iti faci de cap pana nu mai stii ce e cu tine, si dupa ce expira garantia, te duci la Preot, te spovedesti, si gata, totul e bine. Si incepi la loc?

| RAY a răspuns:

In functie de cati bani dai