| Meme10Memu a întrebat:

Care poveste va place mai mult, cea cu iahve cu enki sau cu bigbang?

12 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai nu am de ales? Numai dintre cele doua?
Oh. Mie imi plac ambele, pentru ca nimeni nu stie de fapt nimic, oricat de mult ar crede egoul lui ca stie big grin

| Celcestietot a răspuns:

Yhwh

| Octavian199 a răspuns:

Ai vazut ca a fost fotografiata o gaura neagra? Singularitatea e mai mica decat un varf de ac, dar influenta ei e mare. Acel punct e foarte puternic.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Numai iahve si enki sunt povesti.

| Octavian199 a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

De fapt, toate religiile sunt povesti

Răspuns utilizator avertizat
| Helper07 a răspuns:

Trebuie sa alegem dintre istorie, poveste si teorie, hmmm...

| Henrypericolpublic a răspuns:

De enki si iahve nu stiu exact la ce se refera,
aia cu big-bang-ul pare mai reala.
Nu avem de unde stii care e adevarata, ma gandesc ca s-a petrecut si big-bang-ul cu voia lui Dumnezeu.
Ca idee, aia cu big-bang-ul pare mai interesanta.

| costinvlad49 a răspuns:

Enki este cel adevarat.

| RAY a răspuns:

Iahve este un nebun diabolic care iti iubeste poporul, nu a avut nici un fiu, mantuitor, alte tampeni crestine, il aleg pe acest nebun iahve