| SaintOcea a întrebat:

Câţi oameni mor zilnic în chinuri groaznice sub atenta supraveghere a lui dumnezău?

Răspuns Câştigător
| Damasc a răspuns:

Http://www.worldometers.info/. Prea multi dupa parerea mea pentru a mai crede ca undeva acolo,exista si un facator de bine, dar stii cum e, se presupune ca toate lucrurile se intampla cu un motiv anume.

92 răspunsuri:
| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Se pare ca nu de ajuns!

| Trinitas a răspuns:

Ar trebui sa-i spuna cineva lui Dumnezeu sa nu mai joace shootere

| Evanna a răspuns:

Ce ma, tu vrei sa ramana Dumnezeu fara filmul de actiune de la 10?

| FucktheSystem a răspuns:

Dacă sub ochiil lui Dumnezeu mori așa de mulți îți dai seama câți mor sub ochii lui Chuck Norris?

| ndc a răspuns:

In medie, aproape 42 de crime au loc pe zi doar in Statele Unite.

Răspuns utilizator avertizat
| lifeForJesus a răspuns:

Tu unde ajungi dacă mori la noapte?
Think about this!

Răspuns utilizator avertizat
| Trinitas a răspuns (pentru lifeForJesus):

La morga si apoi intr-o cutie/la 2 m sub pamant, la alegere. Unde ajungem toti, de altfel.

| lifeForJesus a răspuns:

SaintOcea @ Trinitas :ar fi bine sa murim si gata...dar asta nu e totul...ci vine Judecata asta e mai rau(intreaba-ti constiinta) dacă am dreptate sau nu.

Răspuns utilizator avertizat
| lifeForJesus a răspuns:

SaintOcea @ Trinitas big grinaca este asa cum spuneti voi ...pai atunci ma duc si eu sa sparg doua banci imi iau 10 femei si traiesc cum vreau eu...nu ti se pare ca ai uitat ceva?
Constiinta!

| Astaroth a răspuns:

Dzeu e un masochist pervers!

| lifeForJesus a răspuns:

Neamurile se mâniaseră, dar a venit mânia Ta; a venit vremea să judeci pe cei morţi, să răsplăteşti pe robii Tăi proroci, pe sfinţi şi pe cei ce se tem de Numele Tău, mici şi mari, şi să prăpădeşti pe cei ce prăpădesc pământul!

| lifeForJesus a răspuns:

Apocalipsa 11:18

Răspuns utilizator avertizat
| lifeForJesus a răspuns (pentru Astaroth):

Dracu din tine e un masochist pervers!
Tu nu ai nici o vina ca ești marioneta lui!
Vino la Isus și vei fi eliberat!

| Trinitas a răspuns (pentru lifeForJesus):

Ca sa intelegi mai bine: Ca sa convingi un copil sa mearga la dentist, ce-i spui? Ca-i cumperi o jucarie sau ceva de genul. Daca nu i-ai spune ca primeste ceva in schimb ar mai accepta sa fie dus la dentist?
Asa si cu ce-ai spus tu. Majoritatea oamenilor fac fapte bune doar ca sa prinda un loc in Rai, nu pentru ca e de bun simt. Daca ii explici romanului ca nu e bine sa omoare pentru ca e imoral, distruge vietile unor oameni s.a.m.d., pe acesta l-ar durea fix in 3 litere si eventual s-ar apuca sa bata si sa f**a tot ce prinde. Se pare ca e mai usor sa traiesti cu iluzia unei recompense decat sa gandesti logic.
E bine sa traiesti cum vrei tu, dar atat timp cat nu-i deranjezi pe altii, nu te pune nimeni sa fi o alta oaie in turma.

| lifeForJesus a răspuns (pentru SaintOcea):

Ce bine faci tu?

| Astaroth a răspuns (pentru lifeForJesus):

Ba isus sa vina la mine sa-si ceara iertare ca a indraznit sa-l provoace pe Satan! sa invete sa nu se mai puna cu fortele intunericului caci in final Satan va birui! mwhahahaha

| ndc a răspuns (pentru lifeForJesus):

Sa compari ateismul cu spartul bancilor e o dovada de cretinism extrem. Ma mir ca oamenilor ca tine li se da voie sa umble liberi pe strada.

| lifeForJesus a răspuns (pentru Trinitas):

Nu prin fapte bune se ajunge în Rai...ci prin Harul Lui Isus Hristos!
Asa ca nu va înșelați singuri!
Nu prin fapte sa nu se laude nimeni!

| Raniia a răspuns:

Mor in fiecare clipa pentru ca nu respecta legea si poruncile Lui. Dumnezeu vrea viată pentru pacătos nu moartea lui.El este drept si credincios

| lifeForJesus a răspuns (pentru ndc):

Alo...am dat un exemplu, nu cu parul...
Daca esti "ateu" inseamna ca nu ai frica de Dumnezeu...

| lifeForJesus a răspuns (pentru Astaroth):

Puiule cati ani ai?

| Astaroth a răspuns (pentru lifeForJesus):

666!

| ndc a răspuns (pentru lifeForJesus):

Un exemplu strigator la cer prin discriminarea pe care o implica. Nu mai vorbi inainte sa gandesti, te rog.

| lifeForJesus a răspuns (pentru ndc):

Nu-mi spune mie... spune-le lor!
Asta spun ei nu eu!
Pot sa facă ce vor și pe urma mori și gata...ar fi bine pentru uni...dar nu e asa!

| lifeForJesus a răspuns (pentru Astaroth):

6 anisori ai, bine puiule du-te la somn ca ii tarziu si fa nani!
Roagă-te sa te ierte Domnul ca ai scris prosti aici!
Domnul sa aibă mila si de tine!