| SaintOcea a întrebat:

Câţi oameni mor zilnic în chinuri groaznice sub atenta supraveghere a lui dumnezău?

Răspuns Câştigător
| Damasc a răspuns:

Http://www.worldometers.info/. Prea multi dupa parerea mea pentru a mai crede ca undeva acolo,exista si un facator de bine, dar stii cum e, se presupune ca toate lucrurile se intampla cu un motiv anume.

92 răspunsuri:
| Achilles_1666 a răspuns:

Si cati oameni se nasc zilnic sub atenta supraveghere a lui Dumnezeu? orice prost pot sa vina aici sa striga in gura mare k nu exista Dumnezeu, oricine care crede ca e mai "cool" daca arata k e "rau", altii mai destepti ca tine big grin au realizat k intr-adevar se inseala si k exista Dumnezeu si ceea ce este scris in Biblie e adevarat. Pana la urma in cine sa ne incredem? in biblie care are peste 2000 de ani sau intr-un pustan care foloseste 1% din creierul ala al lui care duce si lipsa de neuroni? documenteazate si apoi vorbeste, nu vorbi ca orice prost fara sa ai dovezi si motive.

Răspuns utilizator avertizat
| cristi202 a răspuns (pentru SaintOcea):

"Orice prost poate să zică că e există dumnezeu, pentru că nu se cere a cerceta, adică a gândi, adică a folosi creierul,": Hai, mai, chiar asa? Si cum ramine cu ce zice Biblia: "Cercetati toate lucrurile si pastrati ce este bun?" Sau cu intelepciunea adusa de atitea ori in discutie in ea? O minte inteleapta nu gindeste, nu cauta, nu analizeaza? - Tocmai la asta te determina Biblia sa ajungi, nu sa nu gindesti, nu sa nu iti evaluezi pozitia, nu sa crezi doar fara a cerceta.

Răspuns utilizator avertizat
| cristi202 a răspuns (pentru SaintOcea):

Biblia hotaraste ce e bun. Citeste-o ca sa vezi. Si arata-mi ca au fost escroci cei ce au "inventat" Biblia. Dovedeste, si pe urma spune asta.

Răspuns utilizator avertizat
| cristi202 a răspuns (pentru SaintOcea):

Cum ai citit-o? Doar ai frunzarit-o? Am mai intilnit din aceia care ziceau ca au citit-o dar doar s-au uitat prin ea in fuga. Daca ai fi citit-o asa cum trebuie, nu te exprimai asa. Si a trecut o zi, o noapte, si aproape inca o zi, si tu nu ai venit de la facultate, ca sa imi explici toate excrocheriile.happy

| antiVertebra a răspuns:

Atatia cati au nevoie grava sa fie bagati in masina de spalat rufe in ultima clipa ca sa nu ajunga in iad... cred. Eu personal as primi o moarte de-asta pentru o cauza mai.nobila(eu is patriot)winking mi-ar parea bine sa ma dau mare pe lumea ai-lalta... sunt un caz special, nu?