| ProAdvice a întrebat:

Ce cauta ateii la sectiunea "religie"? Adevar sau scandal?

32 răspunsuri:
| HueyFreeman a răspuns:

Ce cauta credinciosii la categoria "Stiinta si Filosofie"? Adevar sau scandal?

| Tomanecre a răspuns:

Si ateismul este direct legat de religie, tot asa cum religia crestina este legata de cea mozaica!
Adica si crestinii sunt tot niste atei care nu cred in religiile altora!

| M25M a răspuns:

Este un site public, in cazul de fata o categorie publica unde fiecare posteaza intrebari despre religie.
Daca vei spune ca "ateii daca nu cred atunci de ce mai posteaza" iti voi raspunde si eu "daca crestini sunt siguri ca exista Dumnezeu atunci de ce posteaza". Acestea nu sunt argumente.

| RAY a răspuns:

De exprimarea libera de asta ai auzit/

| ProAdvice explică (pentru HueyFreeman):

Good point!

| EmaS a răspuns:

Cauta sa isi linisteasca constiinta.

| Angel0 a răspuns:

Au dubii.
Daca totusi crestinii au dreptate?
rolling on the floor

| Mădă0611 a răspuns:

Amuzament. La T/A sunt intrebari si raspunsuri fara rost, nu gasesc nimic de ras, aici e foarte de ras. smug

| W3R4 a răspuns (pentru Mădă0611):

N-ai căutat tu suficient. oh go on

| W3R4 a răspuns:

Scandal şi "făcut mişto".

| Mădă0611 a răspuns (pentru W3R4):

oh go on
De ce sa caut cand aici gasesc direct?

| W3R4 a răspuns (pentru Mădă0611):

Crede-mă,oi vedea tu întrebări fără rost, dar răspunsurile noastre, celor de la t/a fac toţi banii.winking

| Mădă0611 a răspuns (pentru W3R4):

Pentru voi, eu nu gasesc nimic de ras, aici gasesc de fiecare data.winking

| Mikhtarian a răspuns:

Un ateu nu poate cauta adevarul, caci adevarul e Dumnezeu, iar ei nu cred in adevar.

| thealchemist a răspuns:

Toti ateii se cred propriul lor Dumnezeu, deci la religie e locul lor, fiecare incearca sa se impuna ca fiind singurul care poseda adevarul absolut.

| HueyFreeman a răspuns (pentru Mikhtarian):

Un crestin nu poate cauta adevarul, caci adevarul este Odin, iar ei nu cred in adevar.

| OOOLEOOO a răspuns:

Libera exprimare, nu pot sa tina discursuri prin parcuri sau locuri publice...Ar fi asaltati de religiosi, acestia fiind in numar mai mare.

Parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru Angel0 (mi-a dat ignore)

De cand "religie" se traduce prin "doar crestinism"? Cred ca am lipsit de la ora aia.

Asa pot si eu sa spun "crestinii sunt la categoria religie din cauza ca au dubii si in interiorul lor ei stiu ca Zambazulu si ceilalti 14.4 miliarde zei sunt reali".

Later edit (adica am scris dupa ce am postat raspunsul ba [stie el cine]) : am uitat sa pun rolling on the floor.

| CristiB93 a răspuns:

Vor sa vada daca crestinii pot s-ai convinga ca Dumnezeu exista.

| martzian a răspuns:

Probabil adevarul, dar intr-un mod gresit - printr-o abordare ce poate fi lesne observata.

| martzian a răspuns (pentru robijam):

(6) Libertatea de exprimare nu poate prejudicia demnitatea, onoarea, viaţa particulară a persoanei şi nici dreptul la propria imagine.
(7) Sunt interzise de lege defăimarea ţării şi a naţiunii, îndemnul la război de agresiune, la ură naţională, rasială, de clasă sau religioasă, incitarea la discriminare, la separatism teritorial sau la violenţă publică, precum şi manifestările obscene, contrare bunelor moravuri.

Detalii: http://legeaz.net/constitutia-romaniei/articolul-30-constitutie

| Zenicide a răspuns:

Faima.

| Miauti a răspuns (pentru Mădă0611):

Dumnezeu i-a indrumat...

| Calininio a răspuns:

Tu sigur cauti scandal laughing

| Ben00 a răspuns:

Chiar asa. Da' intrebarea i-a iritat, se vede.

| Kabuto79 a răspuns:

Eu personal caut sa -mi apar si sa-mi sustin fratii de o religie cu mine si sa corectez minciunile spuse de crestini

| Liviu a răspuns:

Simplu,nu exista o sectiune " Ateism sau, Despre ateii "

| n0matterman a răspuns (pentru Angel0):

Si sigur TPU este locul in care sa afle "adevarul", unde majoritatea crestinilor sunt niste fanatici penibili.