| DeeaAndreea2000 a întrebat:

Ce credeti?:
-ca oameni se trag din maimute
-ca oameni au fost create de Dumnezeu ca si celelalte animale

Răspuns Câştigător
| DanuTzCarbon a răspuns:

Omul a fost cununarea creatiei. Noi suntem fiinte... nu stiu cu spirit ca sa zic asa. Noi daca murim, avem doar o alta cale, pe cand un animal daca moar, moare si atat. Se biodegradeaza si gata. Animalele nu au calitatea de a iubi, dar noi o avem de unde rezulta ca nu avem cum sa ne tragem din maimute (ele nu sunt iubitoare). Ce vedem la un animal, ca simtim ca ne place ne iubeste este o confuzie cu atasamentul. Animalul are simt de atasament.

Ti-am dat si argumentare... Ce chestie laughing e bine sa fii cateodata atent la orele de religie happy

40 răspunsuri:
| shadovv a răspuns (pentru DeeaAndreea2000):

True!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Un om! Probabilitatea evolutiei este mai mica decat totalitatea evenimentelor care au avut, au si vor avea loc in univers!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si posiblitatea unui zeu este imposibila

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci de unde ai aparut daca nu te-a facut cineva?

| DeeaAndreea2000 explică (pentru anonim_4396):

Da asa e

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe mine m-au facut parinti pe tine nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si pe ei cine i-a facut? Maimuta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bunici mei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si pe ei cine i-a facut? ...pana s eajunge la primul om! Nu e logic?

| Iustin_7241 a răspuns:

E destul de greu de inteles pentru unii oameni adevarul in acest caz. Dealungul istoriei s-a dovedit faptul ca stiinta este relativa asta insemnand ca sunt si astazi unele enigme care nu au fost rezolvate de stiinta;(triunghiul bermudelor) o alt argument care imi intareste afirmatia de mai sus este ca bunicii sau parintii nostri au invatat la scoala un lucru total diferit legat de viteza luminii care atunci avea o anumita valoare, iar valoarea din zilele noastre nu corespunde cu valoarea de atunci tinand cont de faptul ca au fost facute alte masuratori si s-a demonstrat cu totul altceva.(asta e doar un exemplu). Stiinta nu poate demonstra de ce apa sfintita (aghiazma) nu se strica niciodata.Stiinta nu poate explica stiintific minunea care are loc an de an la Jerusalim(atunci cand vine lumina din cer); nici minunea de la Iordan cand de Boboteaza la rugaciunile preotilor ortodocsi, apele Iordanului is schimba cursul..si sunt multe alte minuni pe care stiinta nu le poate explica. Am citit mai sus un comentariu in care scria ca animalele pot iubi-trebuie sa contrazic acea persoana deaorece animalele nu au ratiune, nu au minte. El se ataseaza de stapan datorita instinctului si acest lucru nu se numeste iubire, se numeste atasament instinctiv.