| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Ce ne spune Biblia despre copii?

Răspuns Câştigător
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Biblia este singura carte care ne poate spune istoria lumii.Biblia spune despre copii că sunt puri, inocenți și că în ochii lui Isus sunt fără de păcat.Copii au fost rezultatul înmulțirii, așa cum a poruncit Dumnezeu să se facă și de atunci până acum aceștia stăpânesc pământul.

9 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Depinde, acum contează și la ce te referi.

| unvecin a răspuns:

Și Isus le-a zis: "Lăsați copilașii să vină la Mine și nu-i opriți, căci Împărăția cerurilor este a celor ca ei." (Matei 19:14)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multe

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Celcestietot):

Ma refer despre tot.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De ce nu citești Biblia și pui întrebări aici?
Ce înțelegi din Biblie când scoți câte un verset?

| Celcestietot a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Ne spune despre uciderea pruncilor, despre cei asemenea copiilor că vor ajunge în Împărăția lui Dumnezeu, cam atât ar fi. Oricum cei inocenți sunt bine văzuți în ochii lui Dumnezeu, copii, care se presupune că ar trebui să fie fara păcate, dar se întâmplă ca în ziua de astăzi să nu prea mai fie așa, nu generalizez. Ai văzut și tu că mulți de la 3-4 ani au înjurăturile în gură.

| LaraClarice a răspuns (pentru FoxyM):

Poate este singura din punct de vedere religios. Îți garantez că există și altele în care poți afla trecutul speciei umane.

| DeyCj a răspuns:

Biblia ca Biblia, să vezi Talmudul ce zice big grin

| Helper07 a răspuns:

Ca imparatia cerurilor e a unora ca ei. Copii (mici) sunt exact ca Adam si Eva inainte sa pacatuiasca-nu stiu ce e bine si ce e rau, dar cand cresc "li se deschid ochii".