| AvalohAlyn a întrebat:

Ce parere aveti? http://www.youtube.com/watch?v=XLpTQMhEqZI&feature=share
Dureaza doar un minut.
Sunt o multime de astfel de marturii, milioane chiar si oamenii de stiinta nu le pot da explicatie. Dumnezeu exista!

Răspuns Câştigător
| Zenit313 a răspuns:

Ai dreptate,sunt milioane de marturii si minuni,dar acestea nu sunt toate atribuite unei anumite religii! happy
Acestea au avut loc, au si vor avea loc indiferent de credinte, loc si timp.
Daca toata lumea spune ca are dreptate, minuni si marturii, atunci pe cine sa crezi?!

Este o singura concluzie :
Noi, numai noi avem aceste abilitati, simnturi extrasenzoriale, ezoterice, simbolistice..etc.

16 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| AvalohAlyn explică (pentru ßirGagaWelch):

Sarlatani sunt si oamenii care sunt MILIOANE si au astfel de MARTURII? Nu cred, minte unul, mint 100 dar nu MILIOANE!

| andreiush25 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

MILIARDE! ...Lasa-ne happy...Cand o sa mi-l pui in fata pe Dumnezeu atunci poate o sa ma mai gandesc daca el exista ..Pana atunci..vise placute

| AvalohAlyn explică (pentru andreiush25):

Chiar e adevarat, sunt MILIOANE de marturii!

| RAY a răspuns:

Hai sa credem in tot ce crede un copil de 3 ani sau sa credem doar in cea ce va convine voua?
incredibil milioane bine ca nu sunt sute de miliarde de oamenii ca era mai credibil, milioane de oamenii sunt internati la nebuni sau au probleme mintale deci e adevarat cea ce spun, numarul conteaza sau calitatea?
poate 7 miliarde sa nu creada in gravitatie ea nu va disparea, un lucru care exista nu are nevoie de minuni ca sa se arate toata lumea il vede, dar totusi nu cred ca un creator se arata prin vorbele unui copil de 3 ani asta chiar e culmea, imi spui te rog un singur om de stiinta cu renume nu orice rebut care sa nu poate explica o asa zisa minune?

| HueyFreeman a răspuns:

Si eu la 3 ani visam lucruri interesante. Care-i poanta?

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De ce tot alergi să îndoctrinezi?
Fiecare crede ce vrea, cum vrea!
Pa, pa.

| AvalohAlyn explică (pentru Legiuitoarea):

Nu indoctrinez pe nimeni, e alegerea lor daca vor sa creada sau nu, eu vreau pareri pro si contra, vreau dezbateri.Nu imi place cum imi raspunzi in ultimul timp, e categoria religie, deci te rog! Numai bine

| C0nstantin a răspuns:

Morala: Nu fumati toate poracarile de pe piata!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Bună din nou.
Dacă vrei ceva constructiv, fă-o în viața reală. Asta nu pricepi!
Pa, pa.

| MMihai a răspuns:

Prostii!
Un copil de pastor poate avea asemenea vise=viziuni!
Un copil popă hindus, sau de prelat musulman relata alte prostii!

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Prostii,asa ma pot duce si eu sa mint.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Exista mai putin pentru unii

| Hombre a răspuns:

Asa s-a scris si biblia, cu multe minciuni.

Răspuns utilizator avertizat
| obelix2266 a răspuns:

Nu cerceta aceste legi ca esti nebun de le-ntelegi.