| InrebariMAaaa a întrebat:

Ce semnifica daca am visat muti caini de culoare alb si negru?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu semnifică nimic.Creierul,atunci când „doarme ",tu atunci poți avea visuri involuntare sau voluntare,adică atunci când,de ex vreau să visez un autobuz,aia visez,iar cea involuntară este atunci când visezi ceva la întâmplare. Faptul că tu ai visat câini nu semnifică nimic, nu crede în prostiile de pe internet, lasă horoscopul, cititul în palmă, vrăjitoriile etc.Sunt doar niște bazaconii.Adică dacă visezi o ușă de ciocolată tare,albastră,chiar crezi că vei întâlni așa ceva? Nu are logică. Atunci când te gândești la ceva,cu ochii deschiși,parcă observi niște „furnici ",zic în ghilimele pentru că le vezi oarecum. Dacă te uiți la un bec aprins și clipești de multe ori,o să observi ceva verde,un cerc verde,ce se mișcă în direcția în care te uiți.Ei, la vis, când închizi ochi, imaginația asta prinde, într-un fel realitate.

3 răspunsuri:
| PeggyRock a răspuns:

Câinii, în general semnifică prieteni. Culoarea nu are importanță, depinde ce făceau.

| danut a răspuns:

Nu semnifica NIMIC, visurile sunt doar actiuni ale subconstientului sub diverse influente, filme, carti, mancare multa, etc. Visurile profetice sunt primite DOAR de profeti (nu mai sunt din astia) si de poporul lui Dumnezeu (nici din astia nu faci parte) asa ca doar halucinatii din subconstient.

| Justme1997 a răspuns:

Fie iti plac cainii, fie nu-ți plac cainii