| zizi000 a întrebat:

Am visat o broasca... ce semnifica?big grin

Răspuns Câştigător
| roxy_2350 a răspuns:

Interpretari vise.

Broasca
Interpretare vis - Broasca

- în apa - instinct dezvoltat de autoaparare; griji trecatoare;
- în iarba sau pe uscat - incapacitatea de a actiona, de a schimba ceva pe plan sentimental; blocaj emotional; incapacitate de a-ti exprima sentimentele;
- de usa - plan nou, musafiri, vizite, calatorii.

5 răspunsuri:
| Doddel a răspuns:

O sa-l intalnesti pe Justin Suzeta.

| Kittynika a răspuns:

Broasca
Daca este broasca testoasa, e semn bun, de onoare si cinstire, cineva iti poarta de grija; daca auzi broaste oracaind, e semn de desfriu; daca le vezi in apa, e semn ca vei primi o vizita neasteptata; daca sar, e bine, cai vei primi o mostenire de la o ruda indepartata; daca sunt multe e semn rau, de intristare si nefericire; daca visezi ca maninci broaste, e semn bun, vei primi o veste placuta.

| nicu_3864 a răspuns:

Daca era in apa, asta semnifica o dorinta de aventura, daca era in iarba -sentiment de autoprotectie(te ascunzi de ceva), nu vrei sa vezi sau sa fi vazut, daca ai visat broasca de la usa inseamna ca vei primi o vizita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Seminfica dragoste