| ovidiuproca a întrebat:

Ce solutie palpabila ai aplica pentru a aduce pacea in sufletul tau si a celor din jur?

Răspuns Câştigător
| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Matei 7:12: "Tot ce vreti sa va faca oamenii faceti-le si voi la fel".

11 răspunsuri:
| Zenit313 a răspuns:

Educatia.

| Bogdannnnnnnnnnnnnnn a răspuns:

Pace in sufletul tau si in sufletul celorlalti nu va exista atata timp cat e razboi intre oameni.

| Jardelin a răspuns:

Eu as incerca cu Xanax.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Spovedeste-te, cereti iertare de la cei carora le-ai gresit si iarta-i si tu pe cei ce ti-au gresit si vezi efectul, dar trebuie sa continui cu fapte bune si cu mersul la biserica.

| EmaS a răspuns (pentru Jardelin):

Ma dezamagesti, Jardelin.

| EmaS a răspuns:

I-as convinge sa rezolve conflictele pe cale pasnica. Le-as vorbi despre dragostea lui Dumnezeu, despre ingaduinta, iertare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omul sfinteste locul.cine stie, o face.cine nu stie, greseste si istoria il condamna.

| dorelmarc a răspuns:

O.pocainta.reala.
Asadar, sa urmarim lucrurile care duc la pacea si zidirea noastra. (Rom.14:19)

| Raniia a răspuns:

Dragostea care nu va pieri niciodata.
Dragostea care este indelung rabdatoare,este plina de bunatate.
Dradostea care nu se lauda,nu cauta folosul sau, nu se manie, nu se gandeste la rau, ci se bucura de adevar.
Dragostea care acopera totul, nadajduieste totul, crede totul, sufera totul.
Dragostea care poate aduce pacea in sufletul meu si a celor din jur.

| Jardelin a răspuns:

Cred ca sint singurul care am dat raspunsul corect! Din cite stiu palpabil inseamna ceva care poate fi pipăit, de care se poate lua cunoștință prin palpare! De aceea am spus "Xanax" pentru ca e ceva palpabil! Sint niste pastile. Si chiar aduc pacea (si somnul), nu glumesc!