| anonim_4396 a întrebat:

Ce trebuie sa duci la o manastire, atunci cand mergi la slujba sau o vizitezi?

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Nu esti obligat sa duci absolut nimic cand mergi sa vizitezi o manastire, dar daca doresti sa ajuti acel lacas de cult, este binevenit orice: paine, ulei, zahar, faina, orez, cartofi, fasole, etc. sau chiar bani. La manastiri, se obisnuieste, ca dupa slujba de duminica, sa fie pusi la masa toti vizitatorii, fara exceptii, chiar daca acestia duc sau nu produse alimentare.

9 răspunsuri:
| roxaa15 a răspuns:

Material nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Crediciosie,smerenie,bunacuviinta.

Răspuns utilizator avertizat
| roxaa15 a răspuns:

Daca tu vrei poti duce dar nu e obligatoriu

| Miauti a răspuns:

E in functie de zona.
Faina, ulei, zahar, orez. poti sa aduci si apa daca nu au izvor prin zona.

| Raynn a răspuns:

Bani

| costis a răspuns:

Poti sa duci niste materiale de curatenie si ulei. Daca sunt din cei care nu manaca carne, cred ca s-ar bucura si de niste peste.

| costis a răspuns:

Cu respect, cred ca omul vrea sa duca din bunavointa nu pentru profit. Oare asta e singurul lucru pe care il aveti in cap?

| costis a răspuns:

Am inteles intrebarea, mai ales ca omu revine si cu o precizare. Chiar nu va puteti scoate profitul din cap? Ce-o fi la voi acolo...