| SexoasaTha a întrebat:

Cei ce raporteaza utilizatori si intrebari, se vor bucura de imparatia cerului?

Răspuns Câştigător
| Alphawolf a răspuns:

Daca ei o fac pentru a apara "adevarul", DA, se vor bucura de imparatia cerului! In apararea adevarului este ingaduit absolut orice. Istoria ne-o arata. Chiar si inchizitorii sunt... sau vor beneficia de imparatia cerurilor.

10 răspunsuri:
| HVI a răspuns:

Dar cei care pun intrebari stupide o fac deoarece se cred mai inteligenti?

| AlexeHellsing a răspuns:

Nu, ci își vor trăi viețile.
Dacă ai pățit-o treci peste, înseamnă că ai meritat-o.

| dragos9234 a răspuns (pentru AlexeHellsing):

Eu am intrebat ce parere are crestinismul de muzica psihedelica.
Ghici ce, intrebare a fost stearsa.
Am meritat-o?

| victor333 a răspuns:

Nope ei vor fi trimisi sa inghete de frig la polul nord in custodia lui mos craciun...

| AlexeHellsing a răspuns (pentru dragos9234):

Nu mă întreba pe mine, tot ce știu eu este că tot ce se face se face cu un scop.

| chazz a răspuns:

Nu esti superior man daca pui astfel de intrebari.Sigur,esti ateu!
Aici pe TPU se afla 2 tabere.
1.crestini "fanatici" -multi.
2.atei - multi.
3.crestini "nepasatori". (fac parte din categorie)

"nepasatori"-nu incearca sa va convinga de existenta Creatorului nostru.

p.s:http://www.youtube.com/watch?v=_iHoAog-07w

| MMihai a răspuns:

Așa cred ei!

| obelix2266 a răspuns:

Sa parasti nu e o virtute, ci sa-l faci pe cel ce greseste sa inteleaga ca a gresit.Asa ca nu, clar nu.

| Shammal a răspuns:

Absolul, toti se vor bucura pentru ca doar asta exista, toti merg in rai si asta pentru ca toti suntem divini

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Cel mai mult