| Meme10Memu a întrebat:

Cine ii va premia pe ultimii supravietuitori ai pamantului?

14 răspunsuri:
| Daniel323 a răspuns:

Asta este grija ta? Ca ramai fara premiu?

rolling on the floor

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Lordul nostru suprem, Cthulhu.

| danut a răspuns:

Nu vor mai fi supravietuitori PE pamant ci doar in univers cu Hristos. Pe pamant vor fi DOAR schelete.

| Celcestietot a răspuns:

Nu va mai rămâne nimeni pe pământ.

| Allin_Zallin_1992 a răspuns:

Pai si spus ultimii. Se vor premia ei intre ei?

| danut a răspuns (pentru Allin_Zallin_1992):

Nu vor exista "ultimi", moartea va fi COLECTIVA la nivel GLOBAL la revenirea lui Hristos si vor ramane asa pana la Judecata Finala.

| Meme10Memu explică (pentru Allin_Zallin_1992):

Nu ii va premia nimeni. Ultimii supravietuitori nu vor fi premiati decat cu moartea ( la fel ca raposatii lor ) survenita in mod natural sau datorita deteriorarii conditiilor de viata pe planeta Pamant care nu va mai putea mentine viata.

Viata pe alte planete nu va apare prin migratie ci prin evolutie din materie organica nevie in materie organica vie daca planetele in cauza vor suferi transformari prielnice dezvoltarii vietii biologice pe ele.

| Meme10Memu explică (pentru danut):

Atunci de ce a mai facut dumnezeu Pamantul daca va ajunge plin de schelete?

| Meme10Memu explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Cum arata lordul asta?

| Celcestietot a răspuns (pentru Meme10Memu):

Voi cei care nu credeti in El si in Iisus veti fi scheletele acestei lumi. Dar nu te intrista, si cei care traiesc in pacat si nu se caiesc pana vine Iisus vor ajunge asa. Fie ca tine, daca nu crezi, tot tu ai de suferit, nu alta persoana iti va purta povara. Ai informatii cu nemiluita despre existenta lui Dumnezeu pe internet, daca tu nu le cauti nu este altul de vina, ci tu. Prin aceasta intrebare din acest comm se vede clar ca nu esti la curent cu Biblia, cu existenta lui Dumnezeu de ce ai fi?

| danut a răspuns (pentru Meme10Memu):

Pamantul, Dumnezeu la facut ca omul sa-i fie stapan dar acesta si-a DONAT dreptul de administrator DRACULUI asa ca Dumnezeu trebuie sa termine odata cu aceasta "intelegere" intre om si Satana. Vor fi salvati DOAR cei LOIALI lui Dumnezeu.

| Meme10Memu explică (pentru Celcestietot):

Si evlaviosii nu vor ajunge schelete?

| Celcestietot a răspuns (pentru Meme10Memu):

Aici este vorba de religie omule, îți dai seama că nu. Se pare că ești miștocar și nu poți purta o discuție civilizat...