| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a întrebat:

Credeti ca cipul 666 este ceva bun? Eu unul nu.

http://www.youtube.com/watch?v=JZHAI409uqo&feature=relat ed

Tot ce trebuie sa faceti este sa va deschideti ochii si sa refuzati chiar cu pretul de a fi executati sa va implantati cipurile! Apocalipsa Ioan versetele. 13.16-17 spun despre fiara(Antihrist):

"Si ea ii sileste pe toti pe cei mici si pe cei mari si pe cei bogati si pe cei saraci si pe cei slobozi si pe cei robi ca sa-si puna semn pe mana lor cea dreapta sau pe frunte (17) Incat nimeni sa nu poata cumpara sau vinde decat numai cel ce are semnul adica numele fiarei sau numarul numelui fiarei."

Si va mai recomand un videoclip; posibil ca ce este relatat in videoclip este doar o presupunere, dar eu unul ma protejez cum pot.

http://www.youtube.com/watch?v=Rg5OXTjZkVk

(Despre fiara).

Si inca unul: http://www.youtube.com/watch?v=EpfJG_rdGLs&feature=relat ed

(Despre semnele Sfarsitului).

Deci, intrebarea mea este:
Voi ce veti face daca veti prinde Sfarsitul?

48 răspunsuri:
| DyNo a răspuns:

Cand o sa incetati sa credeti in basme? Nu stiu exact la ce ajuta acel cip, dar daca este ceva bun si are scopuri bune si productive sunt de acord. Nu imi e mie de cifra 666! tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti pot raspunde cu fols, daca-mi spui in ce clasa esti si ce fel de lecura faci.

| eLPySum a răspuns:

Cipul e un mod de a controla populatia terrei ( adica prostimea ) de catre marile puteri ale lumii care stau binisor ascunse in barlogul lor si despre care noi astia "inferiori" nu stim nimic.
E putin probabil sa se ajunga la asa ceva. Nimeni nu poate sa ne introduca fortat unele "obiecte" in corp.
Chestia cu "cip-ul" e deja veche. Iar 666 e o legenda aiurita. Du-te si ascunde-te in munti smug

| Wøodenpints a răspuns:

V-a dresat bine mass-media...

| EmaS a răspuns (pentru DyNo):

Atunci cand parea imposibil asa ceva (adica sa faci cumparaturile si sa platesti cu cip-ul), nu existau Supermarketurile, ar fi parut ceva imposibil.Insa ceea ce Dumnezeu a vorbit cu mii de ani in urma, iata ca acum s-a implinit si nu mai este mult si nu vom putea sa vindem sau sa cumparam fara cip.

| Urzi23 a răspuns:

Este foarte util acel cip si chiar ca ma mir cum de mai putem trai fara el, citind atitea tone de intelepciune chiar ma crucesc cum de a mai supravietuit rasa umana fara acel minunat microcip.Este normal sa il purtam si noi cu multa mindrie, deoarece prin toate colturile lumii si animalele poarta cip si nu se pling, noi de ce sa nu o facem, ca vorba ateilor ne tragem din maimute, cap avem minte la ce ne mai trebuie.Chiar sunt dornic sa stiu ca fiecare secunda din viata mea este monitorizata de un calculator, dar pe el cine il monitorizeaza asta este intrebarea.Chiar il vedeam foarte util mai ales acum cind este atita circ pe scena politica daca,,,,,,, avea acces la buton crapau subit toti adversarii. Poate tot cu ajutorul lui ajungeam de vindeam vaca din batatura tocmai in honolulu prin internet. Poate toti eram prezenti la cine stie ce referendum si cu 99, 99 % votam sa dam de pomana Rosia Montana si cenusa din vatra. Poate un jmeker din cine stie ce colt de lume are nevoie de o piesa de schimb umana si cu ajutorul lui al cipului, afla ca pe Planeta Albastra este un donator identic si trimite baietii sa il matraseasca. Deci ca o concluzie Biblia are dreptate

| RAY a răspuns (pentru DyNo):

Prostia e infinita amice si vesnica

| 6DuckMeJesus a răspuns:

Pana in 2017 va urez extinctie placuta, crestinilor.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu explică (pentru anonim_4396):

Crede-ma,varsta nu are de aface cu modul de gandire a unor persoane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Da,ai dreptate, insa expunerea ta cu tenta deSF, bigotism si misticism si, mai ales intrebarea cu ce facem daca apucam "sfarsitul", m-a facut sa cred ca esti un copil care se distreaza.

| 88Kronstadt a răspuns:

Ai nevoie de un dus rece. Cel mai rece!
Ah, sa nu uit. Mai ai nevoie de o mare si definitiva despartire de cei care iti baga toate tampeniile astea neprobate in cap. Parerea mea.

| 88Kronstadt a răspuns (pentru EmaS):

Draguta mea Ema, traim in era vitezei informationale. Nimic din ceea ce facem noi acum, nu ar fi posibil fara cipuri. Lumea evolueaza, este un lucru cert.
Ce este rau in a vinde sau a cumpara cu acel cip? Nimic, absolut nimic! Este o inventie omeneasca, pusa in practica pentru a face tranzactiile mai usoare. Rau este sa-ti vinzi sufletul, sa-ti vinzi credinta. Restul, este foarte putin important.

| DyNo a răspuns (pentru RAY):

Mda... asa este! ''Universul si prostia sunt infinite, dar de primul lucru nu sunt 100% sigur.''

| RAY a răspuns (pentru DyNo):

Cum crezi ca o aparut viata pe pamant si cum a evoluat?

| mihaitaLGP a răspuns (pentru 88Kronstadt):

Corect, alt mesaj de indoctrinare.
Injectii si intriga.

Esti cumva utliziatorul iKronstadt?

Cont nou?

| DyNo a răspuns (pentru RAY):

Pai, eu zic ca niste extraterestri foarte dezvoltati, au poposit pe Terra cu scopul de a o coloniza, asa au si facut. Dupa un timp, ori au fost atacati de alti extraterestri mai ostili, ori s-au autodistrus si au involuat. Desigur mai existau unii mai rationali care incercau sa-i ridice pe salbatici din necunoasterea lor, aceia aveau arme pe care salbatici nu le mai vazusera, asa ca salbatici i-au numit ''zei'', probabil ca si acei ''rationali'' s-au numit singuri zei in speranta ca vor fi ascultati de salbatici, si asa s-au nascut tot felul de zeitati.

| DyNo a răspuns (pentru EmaS):

Spune-mi un lucru zis de Hristos care s-a adeverit.

| EmaS a răspuns (pentru 88Kronstadt):

Dragul meu Krostadt, mi-a fost dor de tine! Intr-adevar, vazut din perspectiva lumii este un mare pas inainte.Dar, Dumnezeu ne avertizeaza cu mii de ani in urma ca va veni vremea cand va aparea acest semn prin care oamenii vor fi controlati si ca acesta este semnul satanei. Mi-ar placea foarte mult sa vizionezi acest film care este facut dupa cartea Apocalipsei care te-ar ajuta sa intelegi pericolul care sta in spatele acestui CIP. http://crestintotal.ro/2012/06/05/film-left-behind/

Acest inginer Karl Sanders a facut parte din echipa care a inventat microcipul si atunci cand a vazut asemanarile izbitoare dintre microcip si Apocalipsa, s-a pocait si spune tuturor sa nu primeasca acest semn.http://www.radiofiladelfia.ro/......cipul.html

| EmaS a răspuns (pentru DyNo):

Tu nu vezi ca in Biblie este scris cu mii de ani in urma ca va veni vremea cand nu vei putea sa vinzi sau sa cumperi fara acel semn care va fi pus pe mana sau pe frunte? Oamenii de stiinta au cheltuit milioane de dolari ca sa descopere acest cip si sa ajunga la concluzia ca locul cel mai bun de ca sa fie implantat la om este pe mana sau pe frunte.Trebuie sa fii orb ca sa nu vezi cum se implineste Biblia sub ochii tai.

| DyNo a răspuns (pentru EmaS):

Trebuie sa fi orb si ignorant sa mai crezi in spusele acelor zei abominabili ca elohim, iahve, eli etc. tradusi prin numele de ''Dumnezeu'', trebuie sa fi orb sa mai crezi ca lumea s-a format in 6 zile, ba oamenilor cei cu voi, sunt unul dintre singurele persoane care a observat asta? V-a indobitocit, pardon indoctrinat bine la scoala.

| RAY a răspuns (pentru DyNo):

Acei extraterestri foarte dezvoltati cum au aparut ei? cum s-a format pamantul?

| EmaS a răspuns (pentru DyNo):

Au ochi dar nu vad, urechi dar nu aud.

| DyNo a răspuns (pentru RAY):

Pai nu s-au format pe Terra, au venit din alte lumii, si avand in vedere ca Universul este infinit, sunt o infinitate de posibilitati, de asemenea au adus cu ei toate animalele care sunt astazi, deoarece au venit special pentru a coloniza o planeta 100% goala.

| RAY a răspuns (pentru DyNo):

De unde au venit cum au aparut ei? dyno amice eviti inceputul

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Ema si nostradamus a prezis viitorul e vreun zeu?

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

Nu cred.

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Ochii nu vad draga ema mintea vede cu ajutorul ochiilor degeaba ai ochii daca semnalul transmis spre creier e intrerupt, urechile nu aud din nou creierul converteaza sunetele

| DyNo a răspuns (pentru RAY):

Pai, din infinitul Univers au aparut. A si inca ceva, cred ca tu Ray esti adeptul darwinismului, eu nu-l prefer dar nici nu-l ignor. Sa zicem ca daca la varsta asta nu as fi fost indoctrinat deloc si mi s-ar fi prezentat cele doua teorii (darwinismul si creationismul) si as fi fost intrebat care cred eu ca este adevarat, as fi zis ca darwinismul, iar ca creationimul este un basm pe care ar fi trebuit sa-l citesc in copilarie ca un basm si atat. Nu sa mi-l bage pe gat inca din primii ani ai vietii mele, cand puterea de discernamant era mica si credeam si-n Mos Craciun.

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Daca te duce capu si tu pot sa prezici viitorul ca de exemplu, anul asta vor muri multi oamenii din cauza caldurii, nu e greu daca te gandesti te inspiri din trecut, un mare foc va arde deasupra lumii iar cel care va aprinde focul se va numi hister, de fapt el s-a referit la un vulcan care va vi aprins in apropiere de acel oras hister dar putem interpreta cum vrem noi, asta e auto sugestie