| FashionKitty a întrebat:

Credeti ca in viitor se vor inmulti ateii, crestinii sau alta religie? Si ma refer mai mult la oameni care isi schimba religia, (nu ma intereseaza raspunsuri referitoare la cum se inmultesc crestinii...) si in mare la raspandirea religiilor. Sunt curioasa si daca sunt statistici clare in acest sens, si de asemenea cum va fi situatia in Romania pe termen lung. Pentru ca pe de o parte m-as astepta sa creasca numarul ateilor si sa cada crestinismul dar nu cred ca lucrurile sunt asa simple.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe plan mondial, deoarece religia, in mare face parte din psihicul omului, si deseori in cazul unui grup persoane e indispensabila precum si faptul ca cunoasterea tot avanseaza, in cercurile zis comune (adica cu exceptia a putini oamenii care chiar se pot detasa de religie), se va ajunge in viitor fara doar si poate la deism.

32 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Urzi23):

Nene, esti cam agramat, te rog du-te de studiaza o carte de biologie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Lawliet14):

Satanismul e o versiune inversata a crestinismului care a preluat cateva practici pagane, insa, ei totdeauna vor fi o minoritate de ce? Din cauza chestiei mai sus pusa, misticismul e pe moarte.