| DanionM a întrebat:

,,Credinţa nu-i să crezi că Dumnezeu există, ci, mai ales, să crezi că tu exişti pentru Dumnezeu." (-Georgette Blaquere-)

Și ce altceva îi poate dori Dumnezeu omului în afară de binele și de fericirea acestuia?

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Degeaba crezi daca nu dovedesti ca chiar crezi, eu nu vad crestini care sa creada cu adevarat, doar oamenii care cer ajutor atata vad

| lpavel a răspuns (pentru RAY):

O dovada mai mare de atat n-ai sa vezi, pentru ca credinta se simte NU se vede! Asa cum aerul sti ca exista si esti convins de asta, tot asa cred credinciosii ca D-zeu exista si sunt convinsi de asta!
Eu sunt sigur ca fiecare credincios a simtit vreodata existenta lui D-zeu, numai ca nu a povestit nimanui de frica sa nu fie crezut, dar in inima lui stie...
Mi s-a intamplat si mie ceva mai demult pe cand eram adolescent, ceva ce nu-mi pot explica nici acum... dar stiu ca atunci D-zeu a fost cel care m-a ajutat, altfel nu pot sa-mi explic!