| AiPierdutCelMaiBunIubit a întrebat:

Cum se va sfarsi lumea presupuneri ceva?

Răspuns Câştigător
| DraudeS a răspuns:

Din cauza unui virus.

13 răspunsuri:
| ჯpLaNe a răspuns:

Posibil ca in filmul "2012" big grin cauta filmul si vei vedea

| Adryano_Don_1986 a răspuns:

Dumnezeu stie, noi nu avem cum.

| AleX199506 a răspuns:

Pai un meteorit sau extraterestri care ne vor invadalaughing

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Autodistrugere! ne cam indreptam cu pasi repezi spre acest deznodamant din pacate!

| batybaty a răspuns:

Uite tu ar trebui sa crezi in dumnezeu si sa nu te iei dupa filmele alea de cat sa citesti biblie si o sa afli singura big grin sper ca te-am ajutat big grin si sa nu te iei dupa nimeni de cat dupa ce a zis dumnezeu in bibli ok?
funda te rog

| Diamondsz a răspuns:

Omul poate sfarsi lumea. Daca polueaza in continuu, foloseste substante chimice periculoase s.a.m.d.
Dar Dumnezeu decide cand o sa disturga lumea.

| AlexUnderADS a răspuns:

Sa lamurim un lucru: lumea nu se va sfarsi niciodata. Se va sfarsi doar acest sistem, aceasta societate, dar lumea va trai. Cand spun lumea nu ma refer la toti oamenii ci doar la o parte din ei. Daca crezi in Biblie, citeste versetul din Psalmul 37:29 unde se spune: "Cei drepti vor mosteni pamantul si vor locui pentru totdeauna pe el". Psalmul 37:9 "Fiindca raufacatorii vor fi nimiciti, dar cei ce spera in Dumnezeu vor stapani pamantul". Psalmul 37:22 "Caci cei binecuvantati de el vor stapani pamantul dar cei blestemati de el vor fi nimiciti". Deci lumea va lua sfarsit vreodata? Nicidecum. O parte vor fi salvati iar altii vor fi distrusi. Lumea va continua sa existe pentru totdeauna.

Daca vrei sa vezi cum se va sfarsi acest sistem sau aceasta societate, citeste Apocalipsa din Biblie (sau Revelatia-dupa alte traduceri).

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Al 3 lea razboi mondialhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lumea nu se va "sfarsi". intrebarea este cum te prezinti tu in fata lui dumnezeu. curat sau murdar. aici este preocuparea tuturor.restul e istorie. eu unul sunt pacatos...ast o stiu.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AiPierdutCelMaiBunIubit):

Creca? nu inteleg. merci oricum!