| Silyca a întrebat:

Cum vede-ti voi adevarul.
Ce adevar aveti voi?

22 răspunsuri:
| tavadaresti a răspuns:

Isus i-a zis: "Eu sunt Calea, Adevarul si Viata. Nimeni nu vine la Tatal decat prin Mine. (Ioan.14:6)

| Qinz a răspuns:

Adevar=Dumnezeu

| Silyca explică (pentru tavadaresti):

Deci pentru tine Isus e adevarul? Si ceea ce vrea sa spuna fragmentul asta ca doar el e singurul adevar...

| Silyca explică (pentru Qinz):

Pentru tine, Dumnezeu inseamna tot?

| Qinz a răspuns (pentru Silyca):

Da pentru ca Dumnezeu este totul.

| tavadaresti a răspuns (pentru Silyca):

Ar mai fi si altu;
Argumenteaza biblic.

| OOOLEOOO a răspuns:

Fiecare isi creaza propiul adevar.

| 4b a răspuns:

Asa cum este El...curat.
Adevaru' e ca adevarul nu-l am eu, ci Dumnezeu.
Sanatatewinking

| M25M a răspuns:

De vreo suta si ceva de ani cand filosofia a incercat sa defineasca adevarul si nu s-a ajuns la un punct comun. Adevarul este greu de definit, daca alegem calea cea mai simpla si anume asocierea acestuia cu o entitate divina tot nu am rezolvat nimic.

| Inferno a răspuns:

Total deformat.

| danay72 a răspuns:

Cel mai important e adevarul biblic, care cuprinde intreaga Biblie, nu doar cateva versete analizate. 2Timotei3:16

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-l vad, stai sa-mi pun ochelarii cu infrarosu. Maine e 2.12. 2012, asta-i adevarul.

| Silyca explică (pentru tavadaresti):

Cred ca am gasit mersi.Se pot afla mai multe lucruri din 2 propozitii.

| Bogdan_9316 a răspuns (pentru tavadaresti):

Da e adevarat cum zici tu. Dar ce intelegi prin asta? Si cand te rogi prin Isus Cristos. Si rgaciunea nu mere la Dumnezeu in afara de Isus

| RAY a răspuns:

Unul bazat pe dovezi stiintifice nu fantezi

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa vezi cand vine 21 ce fain va vi artifici gratis o suta de ani

| lolium a răspuns:

M-ai distrus la faza cu "vede-ti ". Adevarul e un fapt, lucru, o dovada care nu lasa urma de indoiala, adevarul e certitudine. Din punct de vedere religios adevarul depinde de fiecare in parte.Noi alegem daca vom crede sau nu in dumnezeu

| Silyca explică (pentru lolium):

Imi pare rau ca am gresit.Dar eu tot raman cu parerea ca am scris bine...

| ania a răspuns:

Adevărul e o persoană. Hristos e adevărul întrupat, caracterul Lui e standardul pentru bine și rău.

| RAY a răspuns (pentru ania):

Tot el nu a stiut cei adevarul

Răspuns utilizator avertizat
| ania a răspuns (pentru RAY):

Cum să nu știe, dacă a spus despre SIne,- Eu sunt calea, adevărul și viața-?