| AvalohAlyn a întrebat:

Cursurile de sănătate de la Sola Scriptura sunt gratis?

3 răspunsuri:
| Mircea08 a răspuns:

Au medici buni?
Daca yot suntem la religie, ce zici de versetul care urmeaza?
"Căci cel ce mănâncă şi bea cu nevrednicie, osândă îşi mănâncă şi bea, nesocotind trupul Domnului. De aceea, mulţi dintre voi sunt neputincioşi şi bolnavi şi mulţi au murit."
( Epistola întâia către Corinteni a Sfântului Apostol Pavel – 11/30)
Versetul este luat din invatatura privind impartasirea cu trupul si sangele Domnului. Daca vreti sa fiti sanatosi studiati care este adevarata impartasire.

| doctorandus a răspuns:

Da, la inceput sunt gratis, dupa ce intri-n secta trebuie sa platesti zecime (zeciuiala).

| Steregoi a răspuns:

Biblia o poti avea gratis!

Sa fii sanatos!

Iezechiel 4:9-15:"9. Ia-ţi grâu şi orz, bob şi linte, mei şi orzoaică, toarnă-le într-un vas şi-ţi fă din ele atâtea pâini, câte zile ai să şezi culcat pe partea stângă; că trei sute nouăzeci de zile ai să mănânci din ele.
10. Hrana ta, cu care te vei hrăni, să o mănânci cu măsură, câte douăzeci de sicli pe zi, dar s-o mănânci din timp în timp.
11. Şi apa să o bei cu măsură, câte a şasea parte de hin pe zi şi tot din timp în timp.
12. Pâinile le vei găti ca turtele de orz şi le vei coace înaintea ochilor lor cu necurăţenie de om".
13. Apoi Domnul a mai zis: "Aşa îşi vor mânca fiii lui Israel pâinea lor, necurată, printre popoarele la care îi voi izgoni".
14. Atunci am zis: "O, Doamne Dumnezeule, sufletul meu niciodată nu s-a întinat; din tinereţile mele şi până acum niciodată n-am mâncat dintr-un animal mort sau sfâşiat şi carne necurată n-a intrat în gura mea".
15. Iar El mi-a răspuns: "Iată, Eu îţi dau, în loc de necurăţenie de om, baligă de bou şi pe ea vei găti pâinea ta".