| anonim_4396 a întrebat:

Daca Dumnezeu ne a spus sa el este singurul si atotputernicul si doar in el singurul sa credem si sa ne inchinam! Atunci de ce ne mai inchinam si sfintilor? Daca el ne a spus sa nu avem idoli noi oamenii de ce am creat si ne inchinam idolilor mai mult decit lui Dumenezeu!

11 răspunsuri:
| MarlboroRO a răspuns:

În Sfânta Scriptură vei găsi răspunsul corect. Citeşte, caută, învaţă, înţelege. Doamne ajută!

| Himera a răspuns:

Cica sfintii au rolul de model, de oameni care au ajuns la mantuire. Atunci cand te rogi la ei, ei incep sa se roage impreuna cu tine lui dumnezeu.(pentru cei care au de gand sa-mi sara in cap, nu e opinie sau credinta personala, doar am auzit-o de la cineva cu studii in domeniu)

| Elliana534 a răspuns:

+ In numele Tatalui
Al fiului
Al Sfantului Duh

Sfinti au fost oameni lui Dumnezeu, Sfinti ajuta mai ales pe cei care le poarta numele, Preacinstita Maica Domnului la ea tot ne inchinam dc pentru ca i-a dat nastere lui Iisus

| RDP a răspuns:

Buna intrebare! Probabil raspunsurile venite difera, in functie de religia pe care o are fiecare. Eu sunt Ortodox, dar sunt total impotriva Sfintilor, Moastelor, etc. Fiecare crede in ce vrea!

| Thunder a răspuns:

N-a spus Dumnezeu. Asta au zis-o niste baieti care si-au dat si ei pareri cu parerea ca asa ar fi zis insusi Dumnezeu, dar ei nici macar nu erau acolo. Referitor la idoli, nu stiai ca popii trebuie sa traiasca si ei din ceva? Industria denumita biserica cum cucul de la sapca o sa mai prospere?

| AddictedToLife a răspuns:

Sfintii nu sunt idolii. Dumnezeu ne-a spus sa nu ne face chip cioplit(adica idol) si nici sa ne inchinam la el. Sfintii sunt exemplele noastre.Ca toti ceilalti ei au fost trimis de Dumnezeu pe Pamant.Ei ne-au aratat cum trebuie sa traim pentru a fi placuti lui Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti pe langa happy

| vaduvaelly a răspuns:

Pai nu zici nicaieri sa te inchini lor.

| sabin89 a răspuns:

Zici ca te-ai intors din iad. Cum e pe acolo? Ce fac aia? Joaca table, carti, danseaza? Ce fac? Te asteapta sa te intorci curand?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai cine te pune? de ce spui noi? ce ne mantuim impreuna? ne inchinam la aceeasi biserica? ma cunosti? vezi o postare de-a mea si atat.pentru tine sunt ca mort.deci vezi-ti de viata curata, de credinta si de telul tau.lasa-ne pe noi ca ne descurcam.