| anonim_4396 a întrebat:

Dacă evoluția nu poate fi dovedită, de ce nu se numește „religie"?

39 răspunsuri:
| drutzix a răspuns (pentru NarutoGokuIchigoHarryPotter567443):

Nu am cum altfel sa raspund la tampenia pe care ai scris-o.
1, Bacteriile in general devin rezistente la antibiotice si atat.
2.Da era folositor daca aveai coada, dar ai evoluat si nu iti mai trebuie coada.
3.Codul genetic nu e dovada pentru zeitate e dovada ca am evoluat de la un stramos comun.

Exact acelasi lucru il faci si tu, vi cu niste supozitii aiurea (pamantul are 6000 de ani, am fost creati de o zeitate, evolutia e falsa) si ne ceri noua sa iti dovedim contrariul in timp ce tu nu aduci nici o dovada care sa iti ajute supozitiile. Ti se pare normal?

| DanielCotabita a răspuns (pentru NarutoGokuIchigoHarryPotter567443):

Pentru un incult, desigur nu. Pentru oricine a studiat mai atent teoria evolutiei, da. In Originea speciilor, Darwin nici nu a folosit termenul de evolutie, ci pe cel de adaptare.

Uitandu-ma mai bine peste intrebarile si raspunsurile tale, imi dau seama ca cel mai probabil esti troll. Imi pierd timpul cu tine.

| drutzix a răspuns (pentru DanielCotabita):

Da, e troll.

| Inferno a răspuns:

E doar o gluma. Tipul e un troll. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai tocmai e dovedit. Tu ai evoluat ...inapoi.

| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 a răspuns (pentru drutzix):

Îmi place că vorbiți între voi despre mine.
Evoluția nu e dovedită. Este paranormal. Este o glumă în sine.
Trăiți într-o minciună.
Și nu, nu sunt un troll. Mă minunez câte scuze puteți găsi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Dandanache):

"In criminalistica, investigatorii reusesc sa contureze scenarii probabile inainte sa gaseasca toate elementele probatorii. Adesea scenariile initiale sunt confirmate, cand piesele lipsa apar. Dupa logica ta, se numeste ca fac religie?" - tinand cont ca fluctiatiile cuantice ar fi determinat aparitia materiei si stiind ca acestea sunt in vid imaterial putem deduce ca ce a stat la baza aparitiei materiei a fost si este posibil sa fie vorba de Duhul Sfant ( energia sau forta activa a Lui Dumnezeu ).

| Dandanache a răspuns (pentru anonim_4396):

Tot ce este posibil. Nu pot spune ca n-a fost asa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Dandanache):

"Tot ce este posibil. Nu pot spune ca n-a fost asa." - si eu o tratez ca o posibilitate ca un Dumnezeu sa fi facut materia insa nu spun ca in mod sigur a fost asa insa tot ce se vede converge spre o astfel de concluzie.