| Antipaticu a întrebat:

Daca va nasteati budisti, mai credeati in Dumnezeu?

56 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| AragorN88 a răspuns:

Si cine primeste pana la urma? Cine crede sau trebuie sa fii ales?

| FireLollipop사람에게 a răspuns (pentru Antipaticu):

Nu nu am inteles...imi explici tu big grin?

Răspuns utilizator avertizat
| Crazyfish a răspuns:

Hm.
Dracu' stie!

| FireLollipop사람에게 a răspuns (pentru Antipaticu):

Vaaaiii...te-a deranjat pustoaica de 12 ani care se inchina la bill? Hai plangi, plangi, plangi putin!

| AragorN88 a răspuns:

Sa zicem ca am primit si am ajuns la concluzia ca nu e de mine si ca nu cred ca biblia este inspirata de un dumnezeu drept si bun cum este carecterizat.

Răspuns utilizator avertizat
| FireLollipop사람에게 a răspuns (pentru Antipaticu):

Ma bucur pentru tine...

Răspuns utilizator avertizat
| AragorN88 a răspuns:

Ma cunosti tu de stii ca nu am primit? De unde stii ca ascult rock?
Presupui cam multe.

| FireLollipop사람에게 a răspuns:

Hai ca tu deja exagerezi... daca asculti rock nu inseamna ca esti satanist. Iti place genul de muzica si gata.

| FireLollipop사람에게 a răspuns (pentru Antipaticu):

Imi pare rau, nu am 12 ani.

Răspuns utilizator avertizat
| AragorN88 a răspuns:

Motivul pentru care sunt ateu e si din cauza oamenilor ca tine.

| FireLollipop사람에게 a răspuns:

Gata! Termina si tu! Pana la urma a zis bine si Antipaticu daca asculti Bon Jovi te duci in iad. Hai las-o!

| adisuper a răspuns:

Ma gata cu rock ca primiti vreo chitara in cap laughing

| FireLollipop사람에게 a răspuns:

Am zis eu ca nu vreau sa Il accept?! Da frate, e un gen de muzica! Auzi, daca il ascult ajung in iad...

Răspuns utilizator avertizat
| FireLollipop사람에게 a răspuns (pentru Antipaticu):

Nu, normal ca nu e...

| FireLollipop사람에게 a răspuns (pentru Antipaticu):

Mai bine ma pun sa ascult manele rolling on the floor). Cu alea nu ajungi in iad.rolling on the floor))

| FireLollipop사람에게 a răspuns:

Pfoai! Ce tampenie era sa spun...Intelege si tu ca eu nu am absolut nimic cu Dumnezeu! Imi fac rugaciunea in fiecare seara, ma duc la biserica (ceva mai rar big grin).M-am dus la cercul de pictura,de religie, la biserica. Enervezi pe toata lumea! Eu nu am nimic cu tine, dar ajung la limita nervilor pe care ii mai am! Vrei sa ma pun pe ascultat manele si populara?! Vrei sa o ascult pe Inna aia, a voastra?! Vrei sa ascult muzica pe care o canta pitipoancele?! ''i'm the pitzi from the club''. Rock-ul e cam singura varianta... oamenii, prin el isi exprima supararea, trairile etc.Nu ca toate pitipoancele: bani, masini, barbati si mai stiu eu ce. Asa, du-te si asculta genu asta de muzica daca vrei, ca pe mine nu ma intereseaza ce spui, ca prea exagerezi.

| llstripes a răspuns (pentru FireLollipop사람에게):

Esti cel putin analfabet/a.

| FireLollipop사람에게 a răspuns (pentru llstripes):

Multumesc de compliment.

| FireLollipop사람에게 a răspuns:

Am incercat sa-ti explic, dar vad ca imi irosesc timpul cu tine.

| Claudiuu a răspuns:

Mam prins. Daca te nasteai de ex Budist credai in budha si nu in Dumnezeu.Cu alte cuvinte vine asa daca ai norocu sa te nasti crestin si sa crezi in Dumnezeu e bine ajungi in rai bla bla bla... Daca ai ghinion si te nasti in alta religie care nu crede in Dumnezeu nu mai esti bine si ajungi in iad...etc s.a.m.d
E interesant felul aceasta de a gandi.