| Antipaticu a întrebat:

Daca va nasteati budisti, mai credeati in Dumnezeu?

56 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Mda, fiecare zice că știe credința cea draptă ( indiferent de religie), pentru mine asta e o dovadă inexistenței unui zeu suprem.
Cum fiecare are zeul lui și feicare zice că nu există alt zeu, ce ar putea să reiasă?

| 220V a răspuns (pentru FucktheSystem):

Ca nu exista nici un zeu adevarat

| FucktheSystem a răspuns (pentru 220V):

Da, asta era ideea.

Răspuns utilizator avertizat
| negru30 a răspuns:

De unde le scoti frate?

Răspuns utilizator avertizat
| negru30 a răspuns (pentru Antipaticu):

Am inteles - ai dreptate cu raspunsul catre aalexcafes

| AragorN88 a răspuns:

Mi se pare amuzant cum oamenii fac o legatura mereu a lipsei credintei unui dumnezeu cu venerarea diavolului, te face sa iti dai seama ce face indoctrinarea din om.
Ce mi-a spus un crestin cand am spus ca sunt ateu :
"Aoleu nu crezi in Dumnezeu? Pai cine te tine pe pamant ca sa nu cazi? Cum te trezesti dimineata de unul singur? Cum se face ca atunci cand ai o problema, cauti solutii si parca in ultima secunda apare de undeva departe solutia potrivita? Cum se face ca pamantul este asa perfect construit? Trebuie sa crezi, ca eu ma simt mai bine cand cred ca o sa ajung in rai dupa ce mor. Trebuie sa existe, altfel nu ar mai exista carti care sa ateste asta."
Era sa ma convinga. Noroc ca exista diavolul si ma tine sa nu cred in "adevarul absolut care este incredibil de nemaipomenit de imbatabil de adevarat".

| AragorN88 a răspuns:

Da, lucram pentru Satana, imi primesc cecul in fiecare duminica, si mai gasesc si o scrisoare unde scrie : "Sa nu cumva sa te duci la biserica. Nu iti mai primit bani daca te duci."
Daca ar fi sa ma iau dupa tine ar rezulta ca diavolul are o putere de convingere mai mare decat dumnezeul tau, e chiar amuzant. Chiar asa sa-ti injosesti Creatorul?

| AragorN88 a răspuns:

Deci ajungi sa crezi in Dumnezeu cand ajungi sa crezi in Dumnezeu?

| AragorN88 a răspuns:

Si cine primeste pana la urma? Cine crede sau trebuie sa fii ales?

| AragorN88 a răspuns:

Sa zicem ca am primit si am ajuns la concluzia ca nu e de mine si ca nu cred ca biblia este inspirata de un dumnezeu drept si bun cum este carecterizat.

| AragorN88 a răspuns:

Ma cunosti tu de stii ca nu am primit? De unde stii ca ascult rock?
Presupui cam multe.

| AragorN88 a răspuns:

Motivul pentru care sunt ateu e si din cauza oamenilor ca tine.

| VladimirPutin a răspuns:

Budiștii sunt atei

| adisuper a răspuns:

Ma gata cu rock ca primiti vreo chitara in cap laughing

| 220V a răspuns:

Eu chiar daca ma nasteam la manastirea din muntele athos si tot nu credeam in d-zeu

| FireLollipop사람에게 a răspuns:

Vorbesti cu spiritul meu.

| FireLollipop사람에게 a răspuns:

Hai ca tu deja exagerezi... daca asculti rock nu inseamna ca esti satanist. Iti place genul de muzica si gata.

| FireLollipop사람에게 a răspuns:

Gata! Termina si tu! Pana la urma a zis bine si Antipaticu daca asculti Bon Jovi te duci in iad. Hai las-o!

| FireLollipop사람에게 a răspuns:

Am zis eu ca nu vreau sa Il accept?! Da frate, e un gen de muzica! Auzi, daca il ascult ajung in iad...

Răspuns utilizator avertizat
| FireLollipop사람에게 a răspuns (pentru Antipaticu):

Mai bine ma pun sa ascult manele rolling on the floor). Cu alea nu ajungi in iad.rolling on the floor))

| FireLollipop사람에게 a răspuns:

Pfoai! Ce tampenie era sa spun...Intelege si tu ca eu nu am absolut nimic cu Dumnezeu! Imi fac rugaciunea in fiecare seara, ma duc la biserica (ceva mai rar big grin).M-am dus la cercul de pictura,de religie, la biserica. Enervezi pe toata lumea! Eu nu am nimic cu tine, dar ajung la limita nervilor pe care ii mai am! Vrei sa ma pun pe ascultat manele si populara?! Vrei sa o ascult pe Inna aia, a voastra?! Vrei sa ascult muzica pe care o canta pitipoancele?! ''i'm the pitzi from the club''. Rock-ul e cam singura varianta... oamenii, prin el isi exprima supararea, trairile etc.Nu ca toate pitipoancele: bani, masini, barbati si mai stiu eu ce. Asa, du-te si asculta genu asta de muzica daca vrei, ca pe mine nu ma intereseaza ce spui, ca prea exagerezi.

| FireLollipop사람에게 a răspuns:

Am incercat sa-ti explic, dar vad ca imi irosesc timpul cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! pai ce are religia cu Dumnezeu? adica si daca esti budist si vrei sa fi ortodox s-au alta secta, si il iubesti cel mai mult pe Dumnezeu nu alt Zeii mincinosi care nu exista, nu conteaza unde te nasti sufletul omului conteaza.big grin

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Antipaticu):

Nu stiu!, nu m-am referit la asta a fost doar un exemplu intelegi aluzia?

Răspuns utilizator avertizat
| FireLollipop사람에게 a răspuns (pentru Antipaticu):

Pai este...cine a creat lumea?! Zeii tai?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Antipaticu):

Nu vreau si nu-mi place sa devin budist, punct.

Răspuns utilizator avertizat
| FireLollipop사람에게 a răspuns (pentru Antipaticu):

Iarta-ma da nu sunt genu de om glumet. Cel putin azi imi e sila de glume proaste...

Răspuns utilizator avertizat
| FireLollipop사람에게 a răspuns (pentru Antipaticu):

Ca asa am eu chef...mai vrei explicatii?

Răspuns utilizator avertizat
| FireLollipop사람에게 a răspuns (pentru Antipaticu):

Nu nu am inteles...imi explici tu big grin?

Răspuns utilizator avertizat
| FireLollipop사람에게 a răspuns (pentru Antipaticu):

Vaaaiii...te-a deranjat pustoaica de 12 ani care se inchina la bill? Hai plangi, plangi, plangi putin!

Răspuns utilizator avertizat
| FireLollipop사람에게 a răspuns (pentru Antipaticu):

Ma bucur pentru tine...

| FireLollipop사람에게 a răspuns (pentru Antipaticu):

Imi pare rau, nu am 12 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt multe secte de nume de religi, numai o credinta exista Dumnezeu si Isus Hristos.Simplu

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Antipaticu):

Nu te supara ca te intreb, dar tu de ce credinta esti?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Antipaticu):

Buna gluma cu google. laughinglaughing eu doar am intreba nu te supara!

| FireLollipop사람에게 a răspuns (pentru anonim_4396):

Insfarsit! Crestin ortodox?

| llstripes a răspuns (pentru FireLollipop사람에게):

Esti cel putin analfabet/a.

| FireLollipop사람에게 a răspuns (pentru llstripes):

Multumesc de compliment.

| Crazyfish a răspuns:

Hm.
Dracu' stie!

| Claudiuu a răspuns:

Mam prins. Daca te nasteai de ex Budist credai in budha si nu in Dumnezeu.Cu alte cuvinte vine asa daca ai norocu sa te nasti crestin si sa crezi in Dumnezeu e bine ajungi in rai bla bla bla... Daca ai ghinion si te nasti in alta religie care nu crede in Dumnezeu nu mai esti bine si ajungi in iad...etc s.a.m.d
E interesant felul aceasta de a gandi.

| fanporsche a răspuns:

Credeai in Budha lol.

Răspuns utilizator avertizat
Întrebări recente