| OctavianDanielMaria a întrebat:

De ce a mintit ingerul? Luca 1-30 pana la 33 ''Şi îngerul i-a zis: Nu te teme, Marie, căci ai aflat har la Dumnezeu.
Şi iată vei lua în pântece şi vei naşte fiu şi vei chema numele lui Iisus.
Acesta va fi mare şi Fiul Celui Preaînalt se va chema şi Domnul Dumnezeu Îi va da Lui tronul lui David, părintele Său.
Şi va împărăţi peste casa lui Iacov în veci şi împărăţia Lui nu va avea sfârşit.''. Si culmea e ca tot acelasi inger i-a zis lui Maria ca numele lui va fi Emanuel. Evident, in alta evanghelie. rolling on the floor

31 răspunsuri:
| Njoseph543 a răspuns:

Dracu stie

| Violleta2022 a răspuns:

La voi, nu se discuta evanghelia voastra?
Poate ca ar trebui sa începeți sa o studiați acolo, fiindcă aveți nevoie de explicații, mai ales cei ca tine care nu prea înțeleg nimic din religia lor.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci care e minciuna?

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

De ce nu pui tu întrebarea asta la preotul tau?
Ti-ar explica tot, daca ai atatea nelămuriri, dupa cațe vad ca ai, venind zilnic sa intrebi aici.
Pentru asta exista preoți, duhovnici si scoală de duminica, sa te mergi acolo si sa asculti predica dar sis a pui întrebări, cand ai nevoie de explicatii.

| Violleta2022 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Iar ce înseamna " PĂGÂN", uite aici, explicația din DEX:

https://dexonline.ro/definitie/p%C4%83g%C3%A2n

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Tu nu pricepi, asa-i?
Eu la tine m-am referit, nu la atei!
Tu sa mergi la popa cand ai nelamuriri, ca te vad cum te dai de ceasul mortii pe aici, cu intrebari pe care nu le pricepi sau intelegi, cerand lamuriri.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nici eu nu am zis ca ai fii ateu!

Dar iti explica inca odata, poate citesti si intelegi, macar acum:
te-am trimis la popa/preot sa primesti lamuriri/clarificari la toate intrebarile pe care le pui zilnic pe acest forum!

Ai priceput?

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Atunci ce cauta un ateu, sa ceara explicatii religioase?

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

In cazul asta cred ca-ti pierzi timpul inutil pe aici, ca nu te mai ia nimeni inserios.

Răspuns utilizator avertizat
| milan9 a răspuns:

Numele "Emanuel" şi "Iisus" nu se contrazic ci se completează.
Semnificaţia numelui Iisus era aceea de "mântuitor", salvator, sau izbăvitor.

Prin aceste două nume, revelatia divina comunica lumii faptul că în persoana Fiului Său, "Dumnezeu este cu noi" (Emanuel) şi a venit ca să mântuiască pe poporul Lui de păcatele Sale (Iisus).

Răspuns utilizator avertizat
| hacktek a răspuns:

Se pare ca stimabilii administratori ai acestei minunate platforme s-au pus temeinic pe treaba: ma cenzureaza indiferent ce as spune, nu mai tine nimeni cont de "regulile" TPU. Bunul plac al ADMIN-ilor este singura regula aici.
https://baby.unica.ro/......37286.html
Este ora 9:30, sa vedem cat le ia zelotilor sa stearga aceasta postare!

| alex598 a răspuns:

Unii oameni au mai multe nume...

Răspuns utilizator avertizat
| ania a răspuns:

Are doua nume, care e problema?

Răspuns utilizator avertizat
| ania a răspuns:

Faptul ca fiecare evanghelist a scris doar despre unul nu inseamna ca ingerul nu le- a spus pe amandoua.