| anonim_4396 a întrebat:

De ce ateii isi dau aer de superioritate?(bananier,din maimuta in maimuta) fata de crestini? Nu am intalnit pana acum un ateu care sa se creada egal cu noi crestinii,ei,ateii,avand doar aerul de superioritate, obiceiul de a rade si a face haz de necaz la toate greselile si erorile BOR.Si niciunul nu analizeaza si citeste, dezbate si parerea crestinilor.Traiesc,ateii in lumea lor bananiera? DA sau NU?

38 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Traiesc,ateii in lumea lor bananiera?"
Trăiesc, cre(ş)tinii, în lumea lor fantastică, în care zeii le rezolvă toate problemele?

| danut a răspuns (pentru Sl1pKnoT):

Eu nu-ti spun prost, esti asa cum esti dar despre ce "fraza" faci vorbire caci in afara de propozitii scurte si simple (cu multe cuvinte deformate) nu am gasit nimic la tine sau notiunea de fraza s-a schimbat cumva de la "revolutie" incoace?

| Sl1pKnoT a răspuns (pentru danut):

Nu incerca sa faci pe inteligentul ca nu te prinde. sad

| martzian a răspuns:

Cu totii facem pacatul acesta din cand in cand. Eu am intalnit multi "atei" rezonabili, chiar aici pe TPU, oameni de la care am avut multe de invatat chiar.

| danut a răspuns (pentru Sl1pKnoT):

Crezi ca poti face deosebirea intre inteligenta si experienta de viata? Dar sti ce este aia inteligenta de faci referire la ea? Fa-ma sa cred ca poti.

| Sl1pKnoT a răspuns (pentru danut):

Tu nu poti fi convins de ceva ce duci lipsa -.-

| danut a răspuns (pentru Sl1pKnoT):

Vrei sa ma "convingi" ca duci lipsa de ceva, sunt sigur.

| Sl1pKnoT a răspuns (pentru danut):

*** Logic!