| arthu a întrebat:

De ce au bisericile paratraznet? Sa nu le trazneasca cine?!

Răspuns Câştigător
| dragos38 a răspuns:

Pai daca s-ar simti ocrotiti de divinitate si eii si biserica nu ar mai fi avut nevoie de paratraznet vedealas eu pe un popa sau pe preafericitul sand in camp in momentul in care se dezlantuie natura cu fulgere si traznete si tinand si un paratraznet in mana ha.ha ha. n-ar trebui sa le fie teama ca doar d-zeu iar ocrotii

32 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Http://i.imgur.com/zKK59Wt.png

Dacă ar avea credinţa infailibilă şi nu ar avea de ce să se teamă, şi le-ar monta?

Dar la câţi bani şi minţi au înghiţit, chiar ar merita să le trăsnească.

| Kalla a răspuns:

Asa sunt regulile de siguranta...

| Kalla a răspuns (pentru NOname):

De unde scoti imaginile astea de propaganda anri-crestina.Serios,vreau si eu sa le citesc.Da si mie link.

NOname
| NOname a răspuns:

Înlocuieşte "ateilor" cu "şarlatanilor" şi-ţi vei primi răspunsul.

https://www.facebook.com/....../photo.php

| Kalla a răspuns (pentru NOname):

Deci ateii sunt sarlatani?

| arthu explică (pentru Kalla):

Deci dumnezeu nu exista laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu le trazneasca Dumnezeu, din cauza pacatelor idiotilor care cred ca strigand Doamne-Doamne vor ajunge in rai, cu toate ca li s-a spus; cu o slujba si o pomana raiu nu-l vei dobandi, pricepi? arthu? dar personal cred ca toate tin de porunci Dumnezeiesti nepatrunse de marii cunoscatori, invatatori ai legilor divine.

| arthu explică (pentru anonim_4396):

Ori cum, intrebari sunt la infinit si raspuns satisfacator nu o sa primesc nici o data.
Stiinta 1-0 Religie

NOname
| NOname a răspuns (pentru Kalla):

Avem viziuni diferite despre şarlatani, Kalla.

https://www.facebook.com/....../photo.php

| Kalla a răspuns (pentru arthu):

Cand am zis asta? -.-"

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru Kalla):

`da nu era dumnezeu mai presus de orice? e doar in fanteziile voastre, am uitat

| FIFA14 a răspuns:

Dumnezeu nu sta sa trazneazca uitucii care au uitat sa-si puna paratrăsnet.
El doar a dictat legile naturii.
Oamenii le descopera putin cate putin.
Un credincios a descoperit paratraznetul daca nu stiai.

| Mădălllinna a răspuns:

Doamne Doamne happy

| Dreamer a răspuns:

Fulgerul lui Zeus.

| MMihai a răspuns:

De ce au bisericile paratrăsnet?
=

ca să nu fie trăsnite!

Sa nu le trăsnească cine?!

== ai impresia că trăsnetul

http://ro.wikipedia.org/wiki/Tr%C4%83snet
fulgerul și tunetul

http://ro.wikipedia.org/wiki/Fulger
http://ro.wikipedia.org/wiki/Tunet

nu ar fi fenomene naturale?

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Dumnezeu.Cand intra prea multi pacatosi in elelaughing

| Maxim96 a răspuns:

Dumnezeu a dat intelepciune oamnenilor sa puna paratrasnet ca sa nu le trasneasca vreun fulgerhappy

| milan9 a răspuns:

Chestia asta e la fel de stupida precum ideea (prima care mi-a venit happy ) că n-ar mai trebui să-ţi pui acoperiş pe casă pentru că ştie Dumnezeu că stai acolo, şi n-o să lase nci ploaia şi nici frigul să intre...

Ori de-aia am primit 100 mld. de neuroni, să lucreze măcar unul sungur din ei şi să avem şi noi o contribuţie...

| milan9 a răspuns:

Aşa ne vre şi Dumnezeu, parteneri de dialog prin similaritate de opţiuni, de valori, prin recunoaşterea naturală a binelui, adevărului, frumosului… din sufletul nostru, din ceilalţi…

Nicidecum nu ne doreşte a fi nişte veşnic "asistaţi social" din toate punctele de vedere… happy

| milan9 a răspuns:

Oricum, într-o zi ne mişcăm şi noi de colo colo, legăm două paie, întreprindem câteva acţiuni, dar pe lângă ceea ce facem noi, există miliarde de miliarde de acţiuni ale cadrului existenţial, sau celulare, microscopice, care ne definesc, care ne susţin vitalitatea, şi de multe ori orgoliul şi aroganţa…

| dragos38 a răspuns:

Legile naturi nu tin cont de cine esti sau ce rang ai, daca te afli in zona lor de actiune te transforma din ''preafericitul'' in nefericit.happy

| AlexanderAdrian a răspuns:

Aide zau asa, au paratraznet fiindca au cupole metalice si inalte si traznetul e un fenomen natural care loveste fara discriminare.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru dragos38):

Stiu bine ce-a vrut sa spuna. Eu la unii le-as scoate paratraznetele personal. Sa vad eu cat de mult se pupa jecmanirea enoriasilor de bani si violarea de baietei cu ce "predica" ei duminica. Si cand o trazni sa vedem cine pe cine mai ajuta.

| milan9 a răspuns (pentru milan9):

Nu exista nici un astfel de caz in Biserica, dar isi permite unul sau altul sa arunce cu mizerii. Nerusinarea îi defineşte până în moduva oaselor...

| milan9 a răspuns (pentru milan9):

Am mai spus despre chestia asta că e la fel de stupida precum ideea că n-ar mai trebui să-ţi pui acoperiş pe casă pentru că ştie Dumnezeu că stai acolo, şi n-o să lase nci ploaia şi nici frigul să intre...

| LordBolton a răspuns:

Ca sa nu le trasneasca vreo idee inteligenta.

| c0ton a răspuns:

Reguli de sigruanta

| dragos38 a răspuns (pentru milan9):

Deci ti-ai dat seama, ca divinitatea nu face favoruri. vezi doamne preafericitul ar fi mai aproape de divinitate fata de altii nici vb.

| dracu14 a răspuns:

Sa nu le trazneasca zeus

| OOOLEOOO a răspuns:

La ce folosesc paratraznetele? Daca o fiinta atotputernica ca un Dumnezeu vrea sa se joace cu fulgere nu cred ca un paratraznet ''pamantesc'' l-ar opri