| anonim_4396 a întrebat:

De ce creeaza Dumnezeu realitate pentru mincinosi?

4 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Mincinosii isi creaza ei o realitate care e inexustenta din perspectiva lui Dumnezeu.

| halogen001 a răspuns:

Dumnezeu nu creeaza nimic fiind doar un personaj fictiv de poveste fantezista, puerila si absurda scrisa pentru prostirea naivilor creduli si nestiutori.

| Mayhem666 a răspuns:

Defineste "realitate". Realitatea poate fi perceputa diferit de fiecare dintre noi.
Nu stiu ce legatura are acest presupus dumnezeu cu realitatea, din moment ce dumnezeu insasi nu e real.
Si de asemenea, nu vad nici ce legatura are minciuna cu celelalte doua.
Intreabarea ta nu prea are sens.

| AndrElle a răspuns:

Că sa fie prosti.