| userulanului a întrebat:

De ce crestinismul impune un regim dictatorial vietii de familie? Sotul sa fie fuhrerul, femeia sclava acestuia si copii sa asculte neconditionat de acestia, altfel sa fie batuti si/sau pedepsiti.

42 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Nu, doar dobitocilor le dau, nu sunt chiar asa de violenta sa dau in nevinovati.

| FucktheSystem a răspuns:

Nu, nu-s de profesie c****.batting eyelashes
Cei nevinovați sunt cei care nu se simt superiori femeilor în general. Nu sunt feministă, dar după mine un bărbat care-și bate nevasta că așa zice God că el e superior și face ce vrea merită o viață în pușcărie să fie sodomizat zilnic.

| FucktheSystem a răspuns (pentru Allrc24):

Tu ești fată sau băiat?
Dacă ești fată atunci poate tu intrii în categoria asta.
Să analizăm clipul:
-„Iubește muzica dar numai în aceea măsură în care muzica îi permite să danseze"-Fals eu ascult de la metal și punk până la clasică, nici un gen pe care se dansează.
-"Creierul femeilor este cu cel puțin o treime mai mic de cât al bărbaților"-Nu mărimea creierului contează ci capacitatea, noi ne folosim doar 10% din capacitate, mărimea n-are legătură. Nu poți să-mi spui că un băiat dintr-un industrial este mai deștept ca mine care sunt la mate info doar că are creierul mai mare.
-„Femeile nu sunt la fel de înalte/puternice/abile"-Nu este o regulă generală, există și bărbați scunzi și stângaci.
-„Nu pot fi mineri, piloți de curse și nici măcar bucătari" -Există femei care lucrează în toate domeniile astea.
-„Femeile n-au ce căuta în artă"- Spune-i asta Artemisei Gentileschi ( http://www.google.ro/......tp?/search ), sopranelor ( care nu pot să compună muzică decât la un nivel lejer după cum zice clipul tău) sau lui Sidonie-Gabrielle Colette ( scriitoare).
-„Nu știu ce înseamnă modestia, suferința, munca, onoarea"- Serios? Știu și femei modeste, care suferă ( o grămadă), muncitoare ( poate ai observat că fetele mai ales la școală muncesc mult mai mult ca băieții, mereu fac treaba mai atent și mai bine) și majoritatea fetelor au onoare, se respectă.
-„Pe la 40-45 de ani trebuie eutanasiate cu blândețe"- Penibil. Femeia nu-și termină menirea la 45 de ani că ajunge la menopauză și nu mai poate să-i facă copii bărbatului, că nu e singura menire a femeii.
-„Orice bărbat merită să aibă în patul lui femei între 15 și 20 de ani"- Clip care îndemană la curvie? Te credeam creștină, zici că femeia e bună doar la sex, lui Dumnezeu sigur nu-i place cum gândești.
Dacă ești fată atunci poate te simți o c**** fără creier, simț artistic și bună de nimic. Eu nu mă simt.
Dacă ești băiat probabil ești așa de urât și ne interesant de nu se uită nici o fată la tine și de asta le urăști.

| FucktheSystem a răspuns:

Steluțele ălea mă derutează nu prea am înțeles ce ai vrea să zici. Bătaie însemană și o palmă dată la nervi, orice. Bătaia mi se pare mijlocul oamenilor care n-au creier să se descurce altfel, nu numai în căsătorii dar oriunde.
Și la ce poză te referi, aia de pe blog?

| FucktheSystem a răspuns:

De ce Măriuca e cenzurat atunci? rolling on the floor
Oricum, în Mama Rusie orice femeie bate un bărbat român.

| IMC90 a răspuns:

Probabil crezi ca esti foarte inteligent/a, nu? laughing In cazul asta, am o veste trista pentru tine...
Ala de mai sus e plecat rau cu sorcova, nici n-are rost sa-l bag in seama...

| Mistick a răspuns:

Bai eu nu am citit Biblia incat sa fiu sigura ca in ea scrie " Sotul sa fie fuhrerul, femeia sclava acestuia si copii sa asculte neconditionat de acestia, altfel sa fie batuti si/sau pedepsiti." dar mie mi se pare o porcarie chestia astastraight face. Toti suntem egali indiferent ca suntem femeie/barbat/copil/batran si cine sufera de sefie si de boala autoritatii excesive ar trebui sa se impuste fara sa se gandeasca prea multwinking

| IMC90 a răspuns:

Probabil ma confunzi...

| IMC90 a răspuns:

Iar te-au suspendat astia? laughing

| IMC90 a răspuns:

Seman eu cu un calugar?
Nu practic asemenea sporturihee hee

| Guku a răspuns:

Pentru ca noi permitem asta, daca lumea si-ar schimba mentalitatea, comform principiului egalitatii dintre sexe, religia crestina insa ar gasi alte ideologii tampite c care sa ne indocrineze sad

| Cristan95 a răspuns:

Prostii care cred in asa ceva gandesc in felul acesta.