| RAY a întrebat:

De ce exprimare libera a unei persoane atee este propaganda ateista?

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Tocmai asta ziceam: ca nu orice punct de vedere crestin e propaganda. Propaganda e sa dai pana la refuz numai copy/paste de pe situri care mint de ingheata apele (lying for Jesus). http://rationalwiki.org/wiki/Pious_fraud

35 răspunsuri:
| AliGab a răspuns:

Daca nu este propaganda ateista atunci de ce este sunteti atat de inversunati impotriva religiei si de ce sunteti atat de "prezenti" in a promova ateismul?

| RAY explică (pentru AliGab):

Libertatea de exprimare, ai impresia ca oricine e impotriva religiei tale e ateu? un ortodox e ateu daca uraste sectancti a? promovarea ateismului? da-mi o dovada in privinta asta

| AliGab a răspuns (pentru RAY):

Pe langa faptul ca raspunsul tau nu are legatura cu al meu comentariu, daca ai observat nu am enumerat anumite religii, nici nu am incercat sa definesc ateismul sau ateul. Ori nu intelegi ce citesti, ori chiar faci propaganda ateista laughing

| RAY explică (pentru AliGab):

Nu exista propaganda ateista si exprimare libera

| danut a răspuns (pentru RAY):

Poti inlocui noriune cu NOTIUNE.