| RAY a întrebat:

De ce exprimare libera a unei persoane atee este propaganda ateista?

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Tocmai asta ziceam: ca nu orice punct de vedere crestin e propaganda. Propaganda e sa dai pana la refuz numai copy/paste de pe situri care mint de ingheata apele (lying for Jesus). http://rationalwiki.org/wiki/Pious_fraud

35 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Este la fel ca RECIPROCA, sti care este aia?

| doctorandus a răspuns:

Nu orice punct de vedere ateu e propaganda, la fel cum nu orice punct de vedere crestin e propaganda. Propaganda e cand ti se baga ceva pe gat, adesea in mod mincinos, de-ti vine greata.

| RAY explică (pentru doctorandus):

Corect,gen sa te amenita unu cu iadul sau chestia cu viata nu are scop, rost daca nu esti crestin

| doctorandus a răspuns:

Danut poate fi dat afara din biserica pentru ce-a scris mai sus: adventistii nu cred in iad. Pentru ei credinta-n iad este o credinta pagana, care a corupt invatatura sanatoasa a Bibliei. Un adventist care ameninta alti oameni cu focul iadului este prin definitie apostat. Sau pur si simplu minte in privinta religiei pe care o are.

în 7 August 2014 | danut a răspuns (pentru milan9):

... si ca sa concluzionam, eu nu mint fiindca altfel degeaba ma mai consider crestin.

| AC4S4 a răspuns (pentru doctorandus):

Din cate stiu Adventistii cred in iad. Dar ca nu e vesnic si doar trupul merge in iad, nu sunt sigur.

| doctorandus a răspuns (pentru AC4S4):

în 14 Martie 2015 | danut a răspuns:

Ellen White produce multe suferinte de cap si ateilor si celorlalte religii deoarece tot ce a scris ea si ce a spus ca se va intampla s-a intamplat ad literam.

Răspuns utilizator avertizat
| AliGab a răspuns:

Daca nu este propaganda ateista atunci de ce este sunteti atat de inversunati impotriva religiei si de ce sunteti atat de "prezenti" in a promova ateismul?

| RAY explică (pentru AliGab):

Libertatea de exprimare, ai impresia ca oricine e impotriva religiei tale e ateu? un ortodox e ateu daca uraste sectancti a? promovarea ateismului? da-mi o dovada in privinta asta

| AliGab a răspuns (pentru RAY):

Pe langa faptul ca raspunsul tau nu are legatura cu al meu comentariu, daca ai observat nu am enumerat anumite religii, nici nu am incercat sa definesc ateismul sau ateul. Ori nu intelegi ce citesti, ori chiar faci propaganda ateista laughing

| RAY explică (pentru AliGab):

Nu exista propaganda ateista si exprimare libera

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cum se exprima.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns:

De ce exprimarea libera a unei persoane credincioase este propaganda religioasa?

| RAY explică (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Cand ameniti cu iadul si viata ta nu are scop, sens daca nu esti crestin este propaganda

| danut a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Fiindca le aduci aminte de "durerile" lor si nu le place asa ceva.

| RAY explică (pentru danut):

Ce dureri?

| danut a răspuns (pentru RAY):

Iadul, prietene, Iadul.

| doctorandus a răspuns (pentru RAY):

Alea pe care vrea sa ti le vindece secta lui prin cufundare-n apa.

| RAY explică (pentru danut):

Https://ro.wikipedia.org/wiki/List%C4%83_de_lumi_subterane
care iad? ca ateu voi in toate iadurile posibile din toate religile,tu ca crestin vei fi si tu in toate iadurile posibile si in raiul sectei tale,asta daca ai nimerit religia perfecta ca fiecare religie vorbesc de cele crestine se afirma ca fiind singurele care sunt adevarate,astfel un ortodox va fi in iadul catolic si in raiul ortodox iar ca sectanct vei fi in ambele iaduri si in raiul sectei tale,un creator nu isi arde creatia miliarde de ani indiferent de ceea ce a facut el, pavel care a omorat crestini e in rai iar un ateu care nu a omorat, furat, alte chesti rele e in iad foarte iubitor e dumnezeu asta, dar daca dau de iahve o sa vorbesc cu el, cum a aparut din nimic si cum a creat totul din nimic, dumnezeu e ateu ca si mine ne vom intelege bine, dumnezeu intelege orice ateu ca doar el nu crede in alti zeii

| AC4S4 a răspuns (pentru danut):

Oamenii se supara cand le spui de pacat si pedeapsa. Daca le-ai spune doar de Rai nu s-ar supara nimeni.

| doctorandus a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Raspunsul castigator era pentru tine.

| doctorandus a răspuns (pentru RAY):

Corect, ca sa dovedesti ca teologia crestina e adevarata trebuie... sa dovedesti ca teologia crestina e adevarata, nu sa bati campii ca vei arde-n iad daca nu asculti si despre cum crestinii isi dau sens vietii prin credinta (aia dintre ei care nu se sinucid in pofida credintei lor).

| RAY explică (pentru doctorandus):

Mare dreptate ai, din pacate nu pot da doua fundite

| danut a răspuns (pentru AC4S4):

Ai perfecta dreptate dar asta este rolul nostru prietene, sa spunem despre ADEVAR.

| doctorandus a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Tocmai asta ziceam: ca nu orice punct de vedere crestin e propaganda. Propaganda e sa dai pana la refuz numai copy/paste de pe situri care mint de ingheata apele (lying for Jesus). http://rationalwiki.org/wiki/Pious_fraud

| Cristea468 a răspuns:

Toată lumea ştie cum sunt Românii noşti. nu se pot obişnuii cu aşa ceva, încearcă şi evită chestiile de genul şi nu o să îți mai pese ce zice unul sau altul.