| OctavianDanielMaria a întrebat:

De ce nu a daramat potopul marea piramida din Giza?

85 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Sarbatoarea Craciunului este de fapt considerata masa lui Cristos. Termenul englezesc Christmas inseamna masa lui Cristos amintind de cina domnului si a fost introdusa in anul 1038 d.Hr.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Christmas

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Exista Dumnezeu, Cel care face sa conlucreze cele patru forte fundamentale. Tu nu vezi ca eu sunt mai informat decat tine?

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Vorbesti despre ce nu stii.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Natura e creata de Dumnezeu baiete.

| sierra1 a răspuns (pentru Meme10Memu):

"Exista Dumnezeu...Tu nu vezi ca eu sunt mai informat decat tine?"

cu asta ne-ai inchis pe toți, nu mai avem replici!

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Natura e creata si intretinuta de Dumnezeu. El face sa creasca plantele, sa se reproduca oamenii, vietuitoarele.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Dumnezeu sustine tot universul baietas.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Cerul e universul baietas. Cand privesti cerul senin vezi universul.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Cand a fost scrisa Biblia nu exista cuvantul univers. Insa din continutul Bibliei si ce ti-am zis mai inainte reiese ca se refera la univers. Dumnezeu insusi spune ca a facut universul. Citeste cartea biblica Iov si nu numai.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Compilatia biblica nu spune ca Dumnezeu a facut din nimic cerul si pamantul. Nu spune ca erau nori. Dumnezeu a facut din elementele pamantului pe Adam. Dupa ce a constituit structura a dat duh de viata lui Adam. A luat coasta din Adam pentru ca femeia sa fie legata de barbat si la originea ei. A luat o coasta si din ea a crescut corpul Evei. Lui Adam i-a facut o alta coasta in loc. Se subintelege.

| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ii da omului capacitate de gandire ca sa faca papusi.

| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Insa cerul exista pe timpul cand a fost scrisa Biblia. Limbile s-a schimat insa intelesul a ramas acelasi.

| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Da, Dumnezeu ii da omului capacitate de gandire sa faca bomba atomica pentru ca omul doreste asta si Dumnezeu ii satisface dorinta. Libertatea de alegere e ceva mai complex decat ruleta loto.

Răspuns utilizator avertizat