| anonim_4396 a întrebat:

De ce se cearta lumea pe aici?

18 răspunsuri:
| Felissa13Eden a răspuns:

Oamenii sunt mai tari in gura cand nu se vad fata in fata.

| RAY a răspuns:

Pai crestini pun intrebari si dau fundita tot crestinilor practic intrebarea are raspuns deja, exemplu voi credeti in dumnezeu? ca eu da, si desigur ca va da dreptate tuturor care cred ca el ca omul nu are o minte deschisa si vrea doar cearta atat, ce intrebare e aia cand tu deja sti raspunsul? 2 plus 2 fac 4 da eu cred asta si daca ma contrazici ai ignor, nu spun ca nu sunt si copii de 13, 14 ani care se cred persoane atee si fac la fel, prostia e mare, eu personal nu vad ce sens au au contrazicerile astea crestini raman crestini si nu ai ce sa le dovedesti ca credinta nu cere dovezi, e ca daca ai dovedi unui copil de 3 ani ca nu exista bau, bau

Răspuns utilizator avertizat
| August99 a răspuns:

Pentru ca nu sunt in stare sa vorbeasca frumos. ei cred ca parerea lor e sfanta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Confruntari de mentalitati diferite.
Acum puteti toti crestinii care nu aveti nicio treaba cu ce am zis sa-mi evaluati raspunsul drept eronat, de parca v-ar ajuta cu ceva laughing

| BogdantheDreamer a răspuns:

Oamenii prosti se cearta. Aici imi place sa spun ca facem polemica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Ca sa poti purta o dezbatere despre Religie, trebuie sa fi citit Biblia, altfel vorbesti aiurea. happy

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa fim seriosi noi atei chiar am citit-o

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Sa nu mai spun de faptul ca toti ateii spun aceleasi lucruri, citite mai de mult aici si nu gandite de ei.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Care ateii? spun acelasi lucru? traim intr-o tara sfanta unde 99, 8% sunt crestini si tu imi vb de ateii

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Deja deviezi de la subiect, nici tu nu stii ce vorbesti.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Spun adevarul

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Care adevar?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oamenii se cearta pana si in biserica, daramite online laughing.

| 4b a răspuns:

De ce? pentru ca nebunul raspunde nebunului dupa nebunia lui.

| CinevaAnonimă a răspuns:

Pentru ca fiecare crestin doreste ca si ceilalti sa se increstineze, iar ateii doresc ca nimeni sa nu creada in existenta vreunei divinitati.

| danay72 a răspuns:

Din cauza părerilor contradictorii.Dar când cineva care se pretinde crestin se cearta, jignește, este răutăcios, arata ce fel de om e în realitate.Adică nu aplica ce spune Biblia.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Ca sa nu se certe in alta parte! big grin