| mentholinks a întrebat:

De ce se mai roaga oamenii la Isus din moment ce si-a schimbat numele si are un nume nou conform apocalipsei lui Ioan?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| mentholinks explică (pentru XKronstadt):

Asa zice in Biblie.

| DuckDodgers0 a răspuns (pentru mentholinks):

Da citat

| mentholinks explică (pentru DuckDodgers0):

Apocalipsa 3,12 Pe cel ce va birui, îl voi face un stâlp* în Templul Dumnezeului Meu şi nu va mai ieşi din el. Voi** scrie pe el Numele Dumnezeului Meu şi numele cetăţii Dumnezeului Meu, Noul Ierusalim†, care are să se coboare din cer, de la Dumnezeul Meu, şi†† Numele Meu cel nou.»’

| Konstantin2020 a răspuns:

Pai dacă observi, este in viitor ce se întâmpla acolo