| anonim_4396 a întrebat:

De ce spuneti cu mandrie despre oamenii care au murit pentru credinta lor dar ignorati faptul ca mult mai multi au fost ucisi din cauza acelei credinte absurde fie pentru ca nu credeau, aveau pareri diferite sau din diverse motive idioate?

2 răspunsuri:
| SatanaInIzmene a răspuns:

Oamenii se omoara intre ei de milenii.Credinta e doar unul dintre motive.
PS: Ai idee cate razboaie au inceput din cauza femeilor?

| Kosaerik94 a răspuns:

Draga Gaia, nu mereu trebuie sa vorbim cu mandrie despre un om care s-a jerfit pentru noi... acel om care s-a jerfit pentru tara nu mereu e un erou
gandeste-te poate omul acesta a fost un om rau... dar sunt si altii care chiar merita sa-i stimam si sa vorbim frumos despre ei...